Minecraft'tan Gelen Mail Dolandırıcı mıdır?

emreemiryg

Decapat
Merhaba, bugün Minecraft hakkında bir sorum olduğu için destek almak amacıyla Minecraft desteği ile iletişime geçmek istedim. Sonra sitesinden bunu yaptım ve 1 dakika sonra bana bir mail geldi:
"You asked: Progress and Saved Games"
"We think this should answer your question. If you still need help, click "I still need help" on the answer page and we'll connect you with an online expert."
Türkçesi:
"İlerleme ve Kayıtlı Oyunlar" diye sordunuz.
"Bunun sorunuzu yanıtlayacağını düşünüyoruz. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, yanıt sayfasındaki "Hala yardıma ihtiyacım var"ı tıklayın, sizi çevrimiçi bir uzmanla buluşturacağız."
Bunu yazıp altında şunlar yazıyordu (İngilizce ama Türkçesini yazacağım):
"Hacimlerimiz artık normalden daha yüksek. Aşağıda "Hayır"ı seçerek sorununuzun ele alınmadığını onaylayın." yazıyordu. Bunun altında da "View Answer" (Cevabı görüntüle) vardı, tıkladım ve beni bir siteye yönlendirdi ve sitede: "Şu anda bir Minecraft oyuncusuyla konuşuyorsunuz" yazıyordu. Yanda da yazışma yeri ve orada seçenekler vardı. Orada benim desteğe mail atarken ki yazdığım yazı vardı ve altında "Sorunum çözüldü- Hayır Hala yardıma ihtiyacım var" seçenekleri vardı, Hayır olana tıkladım. Ve yazışmada bir mesaj daha gelerek "En iyi uzmanlarımızı bilgilendiriyoruz" yazıyordu. Bu mail sahte ve dolandırıcı mail olma şansı yoktur değil mi? Çünkü eskiden böyle bir şey yoktu. Eskiden dediğim 2020 yılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
[email protected] yazıyor mail adresi ve isim olarak Minecraft tabii ki.
1691341528879.png

Gönderen kişi görünecek şekilde ekran görüntüsü at.

21.png

Resmi siteye göre sahte bir mail.

Ama bir istekte bulunduktan sonra geldi mail, ve yazdığım sorunun aynısı orada da yazıyordu. Ayrıca resmi sitesinden mail attım diye hatırlıyorum.

Resmini de attım.

Şimdi başka bir konuda "giriş yap" konusunda mail attım ve resmi mail adresinden mail geldi. Şimdi ne yapmalıyım?

Gönderen kişi görünecek şekilde ekran görüntüsü at.

Neden cevap vermediniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı