Mini DisplayPort ile G-SYNC kullanılabilir mi?

BirkanMrt37

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim GTX 1650 Ti bulunan bir adet Monster laptopum var. Panelimin kötü olmasından dolayı 144HZ-165Hz G-Sync destekli bir monitör almayı düşünüyorum. Ancak benim laptopumda sadece HDMI ve mini DisplayPort desteği girişi var. Bundan dolayı sanırım G-Sync teknolojisini kullanamıyorum. Kaliteli bir dönüştürücü ile G-Sync teknolojisinden yararlanabilir miyim? Veyahut G-Sync uyumlu diye geçen monitör alsam ve onu direkt olarak HDMI porttan bağlasam denetim masasında G-Sync ayarları vs çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mini DP ile G-Sync açılabiliyor. Mini DP to DP kablosu kullanıyorsun bunun için. PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO - Vatan Bilgisayar önerdiğim bir kablodur ve örnek olsun.
Fakat konunun diğer bir boyutu bulunuyor. Laptop üzerindeki Type-C kısmının Thunderbolt desteği olması gerekiyor. Bu güçlü görüntü aktarımı için sunulan bir özellik.
HDMI konusu ise şöyle; Eğer HDMI portun 2.1 versiyona sahipse ve monitörün HDMI girişi yine 2.1 olmak zorunda. 2.1 versiyonlu port ile HDMI bağlandığında G-Sync açılabiliyor.

Mini DP ile G-Sync açılabiliyor. Mini DP to DP kablosu kullanıyorsun bunun için. PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO - Vatan Bilgisayar önerdiğim bir kablodur ve örnek olsun.
Fakat konunun diğer bir boyutu bulunuyor. Laptop üzerindeki Type-C kısmının Thunderbolt desteği olması gerekiyor. Bu güçlü görüntü aktarımı için sunulan bir özellik.
HDMI konusu ise şöyle; eğer HDMI portun 2.1 versiyona sahipse ve monitörün HDMI girişi yine 2.1 olmak zorunda. 2.1 versiyonlu port ile HDMI bağlandığında G-Sync açılabiliyor.

Bu attığın sanırım mini DP'yi Type-C'ye dönüştüren kablo. Benim Type-C girişimde var ancak Thunderbolt desteği var mı yok mu bilmiyorum. Ayrıca HDMI sürümümü nereden öğrenebilirim hiçbir yerde yazmıyor.

Bu attığın sanırım mini DP'yi Type-C'ye dönüştüren kablo. Benim Type-C girişimde var ancak Thunderbolt desteği var mı yok mu bilmiyorum. Ayrıca HDMI sürümümü nereden öğrenebilirim hiçbir yerde yazmıyor.

Port bilgilerini bazı yabancı sitelerden bulabilirsin ya da müşteri hizmetlerine Type-C portunun Thunderbolt 4 özelliği var mı diye sorabilirsin. Attığım kablo çok işlevseldir. Laptopum olsa ilk alacağım kablodur. G-Sync komplike uyuma izin veriyor çünkü.

Geri
Yukarı