Mini ITX sistem toplama

Bütçe
10.000 TL

I'mpty

Centipat
Yer
Ankara-Kıbrıs
Merhabalar, şu an elimdeki sistemdeki parçaların bazılarını değerlendirerek yeni bir mini ITX sisteme geçmeyi planlıyorum, sistem toplama hakkında çok az bilgim olduğu için nasıl bir kasa toplayabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanılacak kasanın bir valize sığacak kadar olması hatta mümkünse sırt çantasına sığabilecek bir kasa olması benim için önemli (Örnek1 Örnek2 Örnek3).
Şu an sahip olduğum sistem:
ASUS GeForce GTX 980 4 GB.
32 GB Samsung DDR3 RAM (modelini bilmiyorum)
ASUS Z97 GAMING anakart.
Intel Core i7-4790K 4.00 GHz işlemci.

Yeni sistemde ASUS DUAL-RTX2070-O8G-mını ekran kartı(link) veya aynı performansı verebilecek bir ekran kartı olmasını istiyorum.

Bütçem: 10.000 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa olarak bulabilirsen Fractal Design Node 202 veya Silverstone Sugo 13B modellerini öneririm. Senin attığın Fractal Design modeli yüksek olduğu için valizde ve genel olarak taşıma konusunda sıkıntı çıkarır. TT Core V1 zaten genel olarak büyük bir kasa. RVZ modeli de yine büyük ITX kasalardan biri.

Hali hazırdaki sistemini kullanmak istiyorsan, sadece anakart değiştirmen yeterli olacaktır ama 1150 sokette sıfır ITX anakart bulman neredeyse imkansız. Bence bu bütçe ile elindeki sistemi tamamen elinden çıkarıp, güncel bir ITX sistem kurmalısın.

Kasa olarak bulabilirsen Fractal Design Node 202 veya Silverstone Sugo 13B modellerini öneririm. Senin attığın Fractal Design modeli yüksek olduğu için valizde ve genel olarak taşıma konusunda sıkıntı çıkarır. TT Core V1 zaten genel olarak büyük bir kasa. RVZ modeli de yine büyük ITX kasalardan biri.

Hali hazırdaki sistemini kullanmak istiyorsan, sadece anakart değiştirmen yeterli olacaktır ama 1150 sokette sıfır ITX anakart bulman neredeyse imkansız. Bence bu bütçe ile elindeki sistemi tamamen elinden çıkarıp, güncel bir ITX sistem kurmalısın.
Cevap için teşekkürler, yeni geçeceğim sistemde elimdeki işlemciyi kullanabilme ihtimalim var mıdır? Bu işlemcinin oyun, programlama gibi işlerde hala işe yarayacağını düşünüyorum.

.

.
Mini anakarttır bu.

.
Anakart 2 slot küçük olduğu için.

.
Olur mu tam bilmiyorum.

.

.
Evet bu kadar büyük ihtimalle depolaman vardır diye düşünüyorum. Elindeki sistemi satıp bu sistmi almak daha mantıklı toplam 10.000 TL geçmiyor. Kasa olur mu o malum.
Cevap için teşekkürler, yeni geçeceğim sistemde elimdeki işlemciyi kullanabilme ihtimalim var mıdır? Bu işlemcinin oyun, programlama gibi işlerde hala işe yarayacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı