Minidump analizi

Rioshine

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gskıll 16 Gb, CL 36 1.2 V 5600 MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial 1 tb p3 plus serisi nvme m2 ssd
Ekran kartı
Zotac 4070 12 Gb Gddr6x 192 bit
Anakart
Asrock b760m pg lightning
İşlemci
İ5 14600 KF 5.30 GHz 20 mb önbellek 10 nm
Yandex

Minidump dosyalarım burada. HD Tune Pro ile test yaptım bir sorun yok. Memtest 86 yaptım sorun yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-25-20-44-55-748_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-01-25-20-44-55-748_com.miui.gallery.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 22
4 tane MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hata kodu var, sorun RAM ile alakalı gibi duruyor. XMP açık şekilde mi kullanıyorsunuz? Bu şekilde kullanıyorsanız XMP kapatıp MHZ'yi el ile girmeyi deneyin (kendiniz 5600 girin) ve mavi ekran hatası devam etmeye devam ederse de bu değeri kademe kademe düşürerek mavi ekran gelmeyene kadar devam ettirin. SFC Scannow ve DISM işlemlerini yapın. Sürücülerinizi güncel tutun, özellikle de BIOS sürücülerinizi.

4 tane MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hata kodu var, sorun RAM ile alakalı gibi duruyor. XMP açık şekilde mi kullanıyorsunuz? Bu şekilde kullanıyorsanız XMP kapatıp MHZ'yi el ile girmeyi deneyin (kendiniz 5600 girin) ve mavi ekran hatası devam etmeye devam ederse de bu değeri kademe kademe düşürerek mavi ekran gelmeyene kadar devam ettirin. SFC Scannow ve DISM işlemlerini yapın. Sürücülerinizi güncel tutun, özellikle de BIOS sürücülerinizi.
Xmp açık evet. Mhz el ile girmeyi nasıl yapacağım ?

Anakartın modelini YouTube üzerinden aratıp bulabilirsiniz, XMP açılan sayfadan elle giriliyor.
Xmp açık kullanıyordum. Az önce kontrol ettim bios üzerinden xmp kapalı görünüyor nasıl olduğu ile ilgili bir fikrim yok şuan 4800 MHz ile çalışıyor ram, ne zamandır bu şekilde bilmiyorum ve xmp elle düzeltmeyi bulamadım.

Geri
Yukarı