Çözüldü Mining zararlısı nasıl tespit edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Ev
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda Steam'den indirdiğim Türkçe yama için dosya biraz şüpheli geldi. Bir sıkıntı yoktu ama yine de içim rahat etmedi. Burada fotoğraflarla değerleri göstereceğim. Bir sıkıntı veya bir değişik bir durum bana bilenler gösterirse güzel olur. Bilgisayarı yeni aldım. Çöp etmek istemiyorum. Ve varsa bunu nasıl temizleyebilirim? İlla format mı, yoksa programlarla temizlenir mi? İyi günler, teşekkürler. :)

Dosya Ekleri

• SSD.png
    SSD.png
    41,5 KB · Görüntüleme: 89
  • GPU.png
    GPU.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 89
  • CPU.png
    CPU.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 82
  • BELLEK.png
    BELLEK.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer mining virüsü olsaydı GPU kullanımı devamlı boştayken bile yüzde 80 ve üzeri olurdu. Burada değerler gayet normal gibi. Ama eğer içiniz rahat edecekse Malwarebytes ve AdwCleaner ile tarama yapabilirsiniz.
Değerler normal gibi geldi.

Eğer mining virüsü olsaydı GPU kullanımı devamlı boştayken bile yüzde 80 ve üzeri olurdu. Burada değerler gayet normal gibi. Ama eğer içiniz rahat edecekse Malwarebytes ve AdwCleaner ile tarama yapabilirsiniz.

Çözüm

Yanlış bir yaklaşım olmuş. CPU minerlar da bulunuyor. Ayrıca idle olarak ayarlanan minerlar sen AFK kalmadığın sürece çalışmaya başlamaz kısacası bu değerler ile bir şey demek imkansız. İdle bir miner olup olmadığını bilemeyiz en temiz yöntem güzel bir tarama yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı