Mizah ve "Eğlence" kategorisi sadece mizah kategorisi değildir

Gerçekten bu kategoriye sadece mizah kategorisi olarak mı bakılıyor?

• Oy verenlerin toplamı
    46

schlss

Hectopat
Makaleler
4
Konuya herhangi bir selam vermeden direkt gireceğim. Sözüm herkese değil. Elbette boş bir yer. Ama kendini komik sanan diğer insanların da "süper komik olmak çok komik olmak" gibi saçma şeylerle konuyu saptırması en az konu kadar boş. Elbette konuları açanlar da hatalı, komik değiller ama yapılan eleştiriler sadece mizah kelimesine göre yapılıyor. Mizah olarak bakıldığında evet komik değil. Ama eğlenmek için de açılmış olabilir. Mizah ve eğlence aynı şeyler değil. Her konunun amacı mizah değil eğlenmek. Sadece eğlenmek için açılan konular var. Lütfen, artık yeter.

Kendi düşüncelerimdir. Cevaplarınızı ona göre seçin.

Mizah ve Eğlence kategorisi.

"Mizah ve Eğlence" kategorisinde "eğlence" geçiyor diye mizah kısmını görmezden mi geleceğiz?

Konu sahibi mizah için açtığını belirtiyorsa ve o şey komik değilse bunu eleştirme hakkımız yok mu?
Karşıdaki kırılır diye ya da kategoride "eğlence" yazıyor diye kendini komik olarak tanıtılan bir şey komik olmadığında ne yapacağız? Eleştiri yöntemi veya etikliği elbette tartışılabilir, ağır ya da hafif denebilir ama eleştiri yapılamaz mı?

Mizah olarak bakıldığında evet komik değil. Ama eğlenmek için de açılmış olabilir.
Konu sahibinn açtığı konular bizim önümüze açılıyor. Dolayısıyla o eğleniyor diye biz susmak zorunda değiliz.

O kategoriye açılıyorsa ve mizha bayatsa insanlar eleştirebilirler.

@PanzerTR

Benim anlatmaya çalıştığım şey sadece mizah üzerinden eleştiri yapılması. Ayrıca bazı dediğim şekilde eleştiri yapanlar da şov için bunu yapıyor. Eleştiri için atılan saçma fotoğraflar da sıktı artık. Düzgün eleştirilere kimse bir şey diyemez. Küfür etmeden küfür etmiş gibi eleştiri yapılıyor her türlü mizah ve eğlence konusuna. Eleştiri yapmayın diye bir cümle göremedim kendi mesajım da. Komikse gül, değilse sakince eleştir ve geç. Ancak üyelerin yaptığı komik değilse sonuna kadar göm.

Eleştiri yapmayın diye bir cümle göremedim kendi mesajım da.
Dolaylı yoldan dediğin şey o. Ben öyle bir mesaj yazmadım diyerek mesajın ana fikrini değiştiremezsin.

Benim anlatmaya çalıştığım şey sadece mizah üzerinden eleştiri yapılması. Ayrıca bazı dediğim tarz da eleştiri yapanlar da şov için bunu yapıyor çünkü o da sıktı artık.
O tarz eleştirileri kendi konularında eleştir. Bu açtığın konu çok genel.

Tartışmanın fazla uzamasını gerekli duymuyorum. Her taraf kendi fikrini belirtiyor. Ayrıca değiştirilen başlık yanlış anlaşılmaya müsait gibi duruyor benim gözümde. Gerçekten konuların anlamları değişiyor başlık da değişince. Biraz da hatalı düzeltilmiş gibi.

Şakadır şaka. Değil mi? Görmezden gelip sosyali daha iyi bir yer yapıyorsunuz değil mi?
@Pluxy01 @dksişm @uwu emrw kun @329112 @PPrens @Laharl @Ülküsüz @JakerT4
Screenshot_2023-06-10-00-28-04-566_org.mozilla.firefox-edit.jpg

Mizahın anlamının "Eğlendirme, güldürme ve bir kimsenin davranışına incitmeden takılma amacını güden ince alay." olduğu düşünülürsek bu konu bana çok saçma geldi.

Kategorinin ne mal olduğunu iki dakika forumda gezen herkes kendince anlamıştır diye düşünüyorum. Şahsen eğlenecek yer arıyorsam göz ardı ettiğim mizah kategorisine değil, konu dışı kategorisine bakarım.

Geri
Yukarı