MLD M300 vs Kioxia Exceria LRC10Z500GG8

arasove

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 500 GB SSD almak istiyorum. Anakartım B450M-A Pro Max. Yani PCI-e 3.0 destekliyor. MLD'nin SSD'si 3300/3100 MB/S okuma/yazma sunuyor. Kioxia ise 1700/1600 MB/S okuma/yazma sunuyor. Yani hız bakımından MLD daha iyi görünüyor. Ancak forumda biraz bakındığım kadarıyla MLD hakkında pek inceleme olmadığı için tavsiye edilmemiş. Ben bu duruma karşı çıkıyorum çünkü ürün incelemesi pek yok diye kötü diyemeyiz. Sizden ricam bu ürünleri kullanan veya çevresinden kullandığını bilen kişilerin yorum yapması. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben almadım ama hazır sistemlerin çoğunda bu SSD satılıyor. Eğer bir sorunları olsaydı zaten forumda yazarlardı. Pek sorun olacağını düşünmüyorum.

Ben de MLD M300 kullanıyorum, tam iyi yorum yapmaya gelmiştim Crystal Disk Mark sonucu atacaktım ki sonuçları görünce şoka uğradım. Aşağıya şimdi yaptığım testi ve 26 Kasım'da yaptığım testi koydum.

Yeni:
1676311383765.png

Eski:
1676311498705.jpeg

Eskiden yaptığım testte de vadettiği hızları vermiyordu ama bu kadarı da benim için yeterliydi. Bir de MLD'nin reklamında TLC NAND olarak gösterilmesine rağmen program ile baktığımda benimki QLC çıkmıştı, o konuyu da buraya ekliyorum. Konu sahibininki TLC, benimki QLC.

Şu an sistemde bir yavaşlık yok ama yine de böyle bir şeyle karşılaşmam pek hoş olmadı, kısacası MLD yerine KIOXIA almanız daha iyi olabilir.

Ben de MLD M300 kullanıyorum, tam iyi yorum yapmaya gelmiştim Crystal Disk Mark sonucu atacaktım ki sonuçları görünce şoka uğradım. Aşağıya şimdi yaptığım testi ve 26 Kasım'da yaptığım testi koydum.

Yeni:
Eki Görüntüle 1667319

Eski:
Eki Görüntüle 1667323
Eskiden yaptığım testte de vadettiği hızları vermiyordu ama bu kadarı da benim için yeterliydi. Bir de MLD'nin reklamında TLC NAND olarak gösterilmesine rağmen program ile baktığımda benimki QLC çıkmıştı, o konuyu da buraya ekliyorum. Konu sahibininki TLC, benimki QLC.

Şu an sistemde bir yavaşlık yok ama yine de böyle bir şeyle karşılaşmam pek hoş olmadı, kısacası MLD yerine KIOXIA almanız daha iyi olabilir.
Yeterli oldu benim için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı