Mobil GTX1050’nin ömrü nedir?

Mokkom

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Sizce mobil GTX1050 4GB olan modelin ömrü ne olur kaç yıl oyunları akıcı oynatır? Sizce GTA 6 kaldıracak gücü var mıdır? Şimdiden herkese teşekkürler.

Bu devirde oyunlar çok bellek yiyor. Ben gtx 650 ti boostu aldığımda. watch dogs hediye idi. 4 sene oldu şuan kart güncel oyunlarda performans veremiyor. ama 1060 6 g alsan bence bayagı gider aero modeli falan tabi işlemci en az i5 4460 ve üzeri olacak.

GTA 6 kaldırır mı ve ömrü ne kadar sorularına cevap vermek tamamen varsayımdan ibaret ancak şöyle bir şey var ki o da NVIDIA Pascal mimarisi ile birlikte laptoplarda kullanılan GTX 10xx serisi kartlar masaüstü versiyonlarının kırpılmış versiyonları değiller artık. 1050 ve 1050 Ti şu an Steam verilerine göre en çok kullanılan ekran kartlarının başında geliyor.(Şubat 2018 verilerine göre 1050 Ti en çok kullanılan 4. ekran kartı, 1050 ise 6. en çok kullanılan) Bence 1080p çözünürlükte orta-yüksek arası en az 2-3 yıl gideri vardır.

GTX1050 hiç de yüksek performanslı bir GPU değil. GTX965M ile aynı performansta bir ekran kartı. O yüzden ben max. 2 sene veriyorum. GTX1050 / 1050Ti alacağıma GTX970-980'li bir laptop alırdım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı