Mobil İnternetler Kablolulardan Neden Daha Hızlı?

Nedeni biz evde ya ADSL ya da VDSL kullanıyoruz ki bu da bakır kabloyla iletim demek. Ama 4.5G ise fiber teknoloji ile desteklenmiş bir olay. Bu hızın sebebi fiber ile desteklenmiş olması. Firmalar sırf daha fazla kâr etmek için bu hızları fiberle bile vermek istemiyorlar ev interneti kullanıcılarına.

Az önce meraktan denedim gerçekten de 40 mbps indirme 17 mbps yükleme hızı vardı :D Sınırsız GB'li paket var mıdır acaba :D

Az önce meraktan denedim gerçekten de 40 mbps indirme 17 mbps yükleme hızı vardı :D Sınırsız GB'li paket var mıdır acaba :D
Var lakin belirli bir süre sonra hızın düşüyor ya da şirket paketi olmak zorunda.
Valla fiyatlarına bakalım boşuna 1 mbps yükleme için ayda 70 lira bayılmayalım :D

Hangi mobil internet bu, söyleyin ben de geçeyim. Mobilde maksimum 2.63 Mbps hız alıyorum 3G teknolojisi ile.

Benim bildiğim 4G teknolojisi bu kadar hıza ulaşabiliyor ama ülkede o kadar yüksek hızı verebilen cep telefonu operatörü var mı ki?

Telefondaki mobil internet kablosuz ama 4G ile bu kadar hız mümkün olabilir, modem internetinin daha hızlı olması gerekiyor ama paketiniz ve hattınız ne kadar hız destekliyorsa o kadar hız alırsınız. @Cleante yardımcı olur size.
4.5G ilk çıktığında özel olarak test ediyim demiştim. Kayseri merkez. Turkcell operatör 140 Mbps aldım. Çok çok tatmin edici bir değer ama mobil kotalar bu hıza dayanmıyor, az bakıp çıkıyım diyorsunuz ama tamamını yüklüyor sayfaların.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı