Mobil oyun yapmak için fikir

Ordu son savaştan sonra süper askerler üretmeye başladı. Onlardan biri de sensin, türün necromancer olarak geçiyor görevin ölen askerleri diriltmek. (3 gün sonra) maalesef savaşı kaybettik askerlerimizin hepsi öldü ya da öldü mü? Diye bir hikaye girse ve bizde necromanser olarak ölmüş askerleri diriltip karşı askerlere karşı savaştırdığımız görüntüde 2 boyutlu ama teknikte 3 boyutlu bir oyun yapabilirsin bence gayet güzel.

Ama böyle mana falan olsun tek seferde hepsini diriltmeyelim 5vs4 veya 5vs5 yani 5 asker diriltebilelim karşı askerleri bizim askerlerimiz öldürürse karşı askerlerden mana düşsün onları ayarlarsın.

Teşekkürler hocam Discord nickimi vereyim mi?

Vermeyin. Başka platforma çekmekten ceza yersiniz.

Hiç strateji oyunu yapmadım fakat deneyebilirim tecrübe olur benim için. Teşekkürler hocam.

Şu an aklıma bir fikir geldi, Angry Birds Epic veya Angry Birds Transformers gibi 2D RPG oyunu yapsam güzel olur mu sizce?

Stick war oyunlarına bir göz at aklına yatarsa.

Merhaba 3 yıllık bir oyun geliştiricisiyim ve Unity kullanıyorum. Fakat şu ana kadar çıkmış 1 oyunum var o da başarısız oldu. Portfolyom için bir mobil oyun yapmak istiyorum. Fakat aklıma fikiri gelmiyor. Sizden istediğim bir mobil oyun önerisi. Şimdiden teşekkürler. (not: Oyun fikri veren siteleri vermeyin, oyunu yapma süresinde sıkıntım yok, hazır asset kullanmıyorum kendim yapıyorum.)

Konuma bakar mısınız yeni açtım?

Ama böyle mana falan olsun tek seferde hepsini diriltmeyelim 5vs4 veya 5vs5 yani 5 asker diriltebilelim karşı askerleri bizim askerlerimiz öldürürse karşı askerlerden mana düşsün onları ayarlarsın.

Vermeyin. Başka platforma çekmekten ceza yersiniz.

Tamam hocam teşekkürler.

Stick war oyunlarına bir göz at aklına yatarsa.
Bakarım hocam sağ olun

Konuma bakar mısınız yeni açtım?
Nerede hocam konu?

Portfolyo içinse güncel popüler oyunların replikasını yapabilirsin. Mesela My Perfect Hotel. Casual taraflarına da girebilirsin merge 2 veya merge 3 tarzı oyunlar ama bunlar yapması biraz daha zor olabilir. Mobil sektörde oyun tutturmak büyük meziyet şu an, reklam bütçesi yoksa çok zor. Kolay gelsin şimdiden :D

Yeni konular

Geri
Yukarı