Mobil oyun yapmak için PostgreSQL vs MySQL

PostgreSQL vs MySQL

• PostgreSQL

Oy: 5 71,4%
  • MySQL

Oy: 2 28,6%

• Oy verenlerin toplamı
    7

redwhite

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Unity motoru üzerinde bir mobil oyun yapmaktayım. Bu konu hakkında daha önce bir konu açtım ancak oyun için hangi Database'i kullanacağıma dair karar veremedim. Postgresql'i kullanmam için birçok yorum aldım.
Kendi yaptığım araştırmalarda MySQL'in PostgreSQL'den daha hızlı olduğuna dair yorumlar okudum.
Sizce mobil bir oyun için hangisi benim için daha iyi bir seçenek olur?

Not: Oyun singleplayer ve multiplayer seçenekleri olan bir araba simulasyon oyunu olacak. Oyuncuların birbirlerini arkadaş olarak ekleyebilecek ve aynı Server'da oynayabilecek.

Açıkcası mobil oyunlarla ilgili tecrübem yok ama MySQL'in daha performanslı hali mevcut MariaDB adında. Eğer MySQL'e giderseniz MariaDB'yi de incelemenizi öneririm.

Ben genelde postgresql tercih ediyorum. Özel bir sebebi yok. Tamamen alışkanlık.
Ücretsiz bir şekilde yayınlama şansın var.
Bir çok dilde eklentisi mevcut.

Navicat veritabanı yönetim aracı.

Burada hız aslında çok önemli bir etken değil bence. Kendini daha rahat hissettiğin herhangi bir veritabanıyla kullanabilirsin.

Ben olsam henüz deneyemeyip çok merak ettiğim cockroachDB'yi kullanırdım. Mobil oyunların ihtiyacını karşılayamayacak bir sistem düşünemiyorum zaten, fırsattan istifade merak ettiğim bir şeyi kullanmış olurum.

Ama objektif olarak şunu söyleyebilirim ki, Oracle cehennem lord'larının yeryüzünde şirket haline bürünmüş halidir. MySQL kullanıp onları desteklemeni istemem. Bunun yerine yorumların da tavsiye ettiği gibi MariaDB kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı