Mobil uygulama geliştirerek ne kadar para kazanılır?

Ayni konu icinde hem backend nedir diye sormussun hem de ne kadar kazanirim diye.

Bu hem pazar fizibilitesinin hem de teknik fizibilitenin yetersizligine isaret.

Hal boyle olunca sadece sunlar bunlar olsa ne kadar kazanirim diye ayaklari yere basmayan bir sohbete donuyor.

Tavsiyem USP belirleyip minimal prototip gelistirip yeterli pazar, sermaye ve teknik scalability arastirmasiyla bu soruyu kendine sorman. Zaten o zaman bir kullanicidan ne kadar kazanacagini biliyor olacaksin. Yabanci terimleri arastirabilirsin.

Burası yanlış terim kullanımından dolayı yanlış bir bilgilendirmedir. Backend terimi sunucuda çalışan servislere verilen bir terimdir. React sunucuda çalışmaz. Tamamen UI ile ilgilidir.

Buna backend değilde business, action, handler gibi terimler kullanılması daha doğru olur. Nitekim bir buton işlevini yazmak backend olarak adlandırılmıyor.

Terim karmaşasından dolayı da hatalı bilgilendirme yapmış oluyorsunuz.
Peki hocam ben reactda Frontend yapabiliyormuyum? Backend kismini nerede yapmaliyim bana onerilen reactin desteklemis oldugu realm dilindi backend yap diyorlar peki sizin dusunceniz nelerdir

Ayni konu icinde hem backend nedir diye sormussun hem de ne kadar kazanirim diye.

Bu hem pazar fizibilitesinin hem de teknik fizibilitenin yetersizligine isaret.

Hal boyle olunca sadece sunlar bunlar olsa ne kadar kazanirim diye ayaklari yere basmayan bir sohbete donuyor.

Tavsiyem USP belirleyip minimal prototip gelistirip yeterli pazar, sermaye ve teknik scalability arastirmasiyla bu soruyu kendine sorman. Zaten o zaman bir kullanicidan ne kadar kazanacagini biliyor olacaksin. Yabanci terimleri arastirabilirsin.
Hocam react nativeyi orta seviye bilmem icin kac ay ogrenmem lazim ve ayni sekilde backend gelistirebilmek icin bir dili kac ay ogrenmem lazim bunlari sadece youtubedan da ogrenebilirmiyim yoksa udemy gibi platformlardan egitim almalimiyim

Geri
Yukarı