Mobilde bilgisayar oyunları için emülatör var mı?

@Cchi Emin ol Emulator için en son seçenek iPhone olur. Daha düzgün bir emulator çalıştığını görmedim. Hele 15'teki 8 GB RAM ile stabil çalışmaz. Emulatorler çok fazla RAM'e yükleniyor. Red Magic 8S Pro'ya Winlator denedim. 16 GB RAM var winlator açıkken boşta 10 GB'ı geçiyor. Geriye kalan boştaki işlemci ve RAM performansıyla da stabil bir oyun performansı için en fazla eski oyunları oynayabiliyorsun. Bu konuda en iyi çözüm ya GeForce NOW platformuna geçmek ya da bütçe varsa Steam Deck veya benzeri cihazlara yönelmek.

@Cchi emin ol emulator için en son seçenek iPhone olur. Daha düzgün bir emulator çalıştığını görmedim. Hele 15'teki 8 GB RAM ile stabil çalışmaz. Emulatorler çok fazla RAM'e yükleniyor. Red magic 8S Pro'ya winlator denedim. 16 GB RAM var winlator açıkken boşta 10 GB'ı geçiyor. Geriye kalan boştaki işlemci ve RAM performansıyla da stabil bir oyun performansı için en fazla eski oyunları oynayabiliyorsun. Bu konuda en iyi çözüm ya GeForce NOW platformuna geçmek ya da bütçe varsa Steam Deck veya benzeri cihazlara yönelmek.

IPhone'a PPSSPP yüklemek için bile 30 tane dolambaçtan geçmek lazım.

IPhone'a PPSSPP yüklemek için bile 30 tane dolambaç yapmak lazım.

Onun ben dolambaçını seveyim. 2 sene önce 12 Pro Max almıştım. Dedim biraz da iOS kullanıp tecrübe edeyim değişiklik olsun diye. Hocam nasıl desem altında 1000 HP araba varmışta hızı 80 KM/h sabitlemişler gibi. Telefon aşırı iyi ama hiçbir şey yapamıyorsun. 1 sene zor kullandım. Yapmak istediğin o kadar şey var ama dediğin gibi 30 tane dolambaç döneceksin daha onun da çalışacağının garantisi de yok yani. Keyfi isterse artık. En sonunda dayanamadım, sattım. Bir tane Notebook aldım. 5 Bin Lira para kaldı. Gittim Samsung A23 aldım o zamanlar. Bak performans olarak kat kat düşük bir telefon ama, acayip özgür hissettim ya. Her şeyi tık tık yapıyorum. Saçama sapan sorunlarla uğraşmıyorum. Dayadım Emulatorleri, dayadım APK'ları, dedim oh be. Sonunda ne desem yapan bir cihaz. Şimdi de A24 kullanıyorum. Bir de Red Magic 8S Pro+ getirttim. A24'ü satıp üstünü tamamlayabilirsem IMEI attıracağım. Yani hem iOS hem Android kullanınca şunu anladım. iOS diyor ki sen beni çuval yüküyle para verip almış olabilirsin fakat ben ne dersem O, önüne ne koyduysam onu yiyeceksin. Android'te kardeşim sen insansın önüne yemek koymak ne haddimize al sana açık büfe istediğini alıp yiyebilirsin. Tabii o da bir yere kadar. 3-4 sene de bir değiştimediğin sürece bence hangi Android modeli olursa olsun patates oluyor illaki.

Yeni konular

Geri
Yukarı