Mobilde hızlı olan internet bilgisayarda yavaş

Makaleler
9
Yer
Detroit
Bilgisayarımda son 1 haftadır internet siteleri yavaş yükleniyor. Speedtest yaptığımda ise tam hız alıyorum. Halbuki telefonumla her şey hızlı yükleniyor. Neden olabilir? Network reset bile yaptım.

Bilgisayarımda son 1 haftadır internet siteleri yavaş yükleniyor. Speedtest yaptığımda ise tam hız alıyorum. Halbuki telefonumla her şey hızlı yükleniyor. Neden olabilir? Network reset bile yaptım.
Son 1 haftadır bilgisayara kablosuz bir şeyler bağlıyor olabilir misiniz? Wireless kulaklık veya wireless mouse vb.

Eğer öyle bir şey yapıyorsanız internet ile cihazlarınızın frekansı çakışıyor ve internet ciddi bir şekilde düşüyor. Bunun içinde 5G internete bağlanman lazım ki modemin desteklemesi de gerekiyor.

Bazı kişiler saçma bulabilir ancak her ihtimal düşünülmeli.

Son 1 haftadır bilgisayara kablosuz bir şeyler bağlıyor olabilir misiniz? Wireless kulaklık veya wireless mouse vb.

Eğer öyle bir şey yapıyorsanız internet ile cihazlarınızın frekansı çakışıyor ve internet ciddi bir şekilde düşüyor. Bunun içinde 5G internete bağlanman lazım ki modemin desteklemesi de gerekiyor.

Bazı kişiler saçma bulabilir ancak her ihtimal düşünülmeli.
Bundan önce de bilgisayara Bluetooth kulaklık ve kablosuz fare bağlıyorum, 1 seneyi aşıyor. Nedense son 1 haftadır bu sorun çıkmaya başladı. Bu arada 5 GHz kullanıyorum (AC).

Hocam kablo kullanıyor musunuz? Yoksa kullanmanızı önereceğim.
Kablosuz kullanıyorum çünkü bilgisayarda ethernet girişi yok.

Tek seçenek geriye o kalıyor hocam evinizde bağlayıp hız testi yapabileceğiniz başka bir cihaz var mı?

Geri
Yukarı