Modem ağıma bot saldırısı yapılıyor olabilir

Hocam vurmuyorlar bu sorun gizli sekmedede oluyor çerezler olmadığı için bazı sitelere hesabınızı kaydedin sorun çözülür.

Hocamız demiş ki:

Mobil veriye geçtiğimde sorun yok ve Kaspersky ile telefonu tam tarattım virüs yok. İnternet ağımıza bot saldırısı mı yapılıyor? Nasıl durdarabilirim telefonda iki tane internet ağı var ikisinde de aynı sorun.

Merhabalar bugün Chrome girdiğimde adres çubuğundan arattığımda sürekli bot doğrulaması istiyor. Fotoğrafı paylaştım Google'den girdiğimde aynı hatayı vermiyor fakat diğer telefonlarda da denediğimde aynı sorunla karşılaştım. Her şey bir gün içinde oldu. Mobil veriye geçtiğimde sorun yok ve Kaspersky ile telefonu tam tarattım virüs yok. İnternet ağımıza bot saldırısı mı yapılıyor? Nasıl durdarabilirim telefonda iki tane internet ağı var ikisinde de aynı sorun.

Hocam VPN vb yazılımlar açık ise, normal bir durum.

Merhabalar bugün Chrome girdiğimde adres çubuğundan arattığımda sürekli bot doğrulaması istiyor. Fotoğrafı paylaştım Google'den girdiğimde aynı hatayı vermiyor fakat diğer telefonlarda da denediğimde aynı sorunla karşılaştım. Her şey bir gün içinde oldu. Mobil veriye geçtiğimde sorun yok ve Kaspersky ile telefonu tam tarattım virüs yok. İnternet ağımıza bot saldırısı mı yapılıyor? Nasıl durdarabilirim telefonda iki tane internet ağı var ikisinde de aynı sorun.

Hocam IP adresiniz yazıyor, vurularsa durum daha da kötüye gider.
Okumadan yazmak çok saçma. Telefonda da oluyormuş bu durum.

Hocam VPN telefondada çalışan bir yazılım, aynı hatayı telefonda bende aldım, zamanında VPN açık iken.

Hocam bu IP adresi üzerinden çok istek olduğunu söylüyor. Ve CGN olduğu için gayet normal durum.

Dünya üzerinde IPv4 adresleri bitmeye başladığı için çoğu ülke IPv6'ya geçmekte. Fakat Türkiye'de bunu belli bir alana aynı IPv4 adresi vererek çözmeye çalışıyorlar. Eksileri ise port açamamak ve bu bazı sitelerin sizi bu şekilde uyarması.

Hocam modemleri resetle IP sıfırlansın bir sorun kalmaz. Biz eskiden raidcall kullanırken kullanıcıların IP çekip internetlerini çökertiyorduk bu biraz daha farklısı :)

Şimdi gördüm kardeşim TikTok için bot takipçi yapmaya çalışmış büyük ihtimalle ondan düzeldi kendi kendine işlerini halledip gittiler herhalde :) benim sorum bir tane TikTok bağlantısından nasıl iki tane internete birden sızdı iyi kalpli hackerımızın bir daha bot atma ihtimali var mı?

Şimdi gördüm kardeşim TikTok için bot takipçi yapmaya çalışmış büyük ihtimalle ondan düzeldi kendi kendine işlerini halledip gittiler herhalde :) benim sorum bir tane TikTok bağlantısından nasıl iki tane internete birden sızdı iyi kalpli hackerımızın bir daha bot atma ihtimali var mı?

Hocam atabilir bilemeyiz siz bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için internetleri sıfırlayın kafanız rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı