Modem arayüzü gelmiyor!

yunuso

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Modem arayüzü gelmiyor 192.168.1.1 ama gelmiyor.
Modemi reset attım 3 kez yine gelmedi? Sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
misal ana modem takılı airties marka 192.168.2.1 yazdıgımda o direk geliyor.
ama ikinci modem tplink onunki gelmiyor 192.168.1.1 (not: ana modemle ikinci modem eternet kablosu ile birbirine baglı)
https://192.168.2.1 yazar mısınız? Çalışacak mı?
ama ikinci modem tplink onunki gelmiyor 192.168.1.1 (not: ana modemle ikinci modem eternet kablosu ile birbirine baglı)

Misal ana modem takılı AirTies marka 192.168.2.1 yazdığımda o direk geliyor.
Ama ikinci modem TP-Link onunki gelmiyor 192.168.1.1 (not: Ana modemle ikinci modem Ethernet kablosu ile birbirine bağlı)

İkinci modemin gelmesi için onu ana modem konumuna getirmeniz gerekiyor. Şu an bilgisayarınızın algıladığı Gateway 2.1 olanı. Diğeri ile bilgisayarınız arasında bir bağlantı var mı?

Bilgisayarina direkt bagli olan senin gateway'in.
O modemin bagli oldugu ise onun gateway'i.
Baglanabildigin modem ayarlarina girip, onun gateway adresini de bulabilirsin. Bende de 2 modem var su anda bu mesaji yazdigim makinede:
1640783596379.png

Birincil modemin adresi 192.168.8.1 ornegin.

Ekran goruntusu attigim arayuze ise 192.168.1.1 den baglaniyorum.

Ezberden deneme yapma, modem arayuzunde gateway'i kontrol et, ordan cikar.

Nmap kullanma firsatin varsa ( Windows icin vardir diye tahmin ediyorum ) direkt oradan da bulursun.

1640783995880.png

80 portundan dinleyen ip adresleri modemlerime ait. Sende de dokulurler piyasaya bu sekilde.

Son düzenleme:
alt kattaki modeme yazıcnın usb baglayıp alt kattaki 2 leptopun da çıktı almasını sağladık
ama üst katta tplink ikinci modemle ikince modeme ikinci yazıcının usbsi bagladım alttan üstte modemler arası eternet kablosu çektim alt kat çıktı alıyor sıkıntı yok ama üst kattaki yazıcıdan leptoplar çıktı alamıyor.sanırım baglantı ayarları yapamadım nasıl yapılıyor acaba bu nokta yardım rica ederim
alt kattaki modeme yazıcnın usb baglayıp alt kattaki 2 leptopun da çıktı almasını sağladık
ama üst katta tplink ikinci modemle ikince modeme ikinci yazıcının usbsi bagladım alttan üstte modemler arası eternet kablosu çektim alt kat çıktı alıyor sıkıntı yok ama üst kattaki yazıcıdan leptoplar çıktı alamıyor.sanırım baglantı ayarları yapamadım nasıl yapılıyor acaba bu nokta da yardım rica ederim
sonunda resimde gibi ikinci modem arayüzü geldi.

ikinci modeme yukarda anladıgım şekilde yazıcının yazması için modem ayarını nasıl yapmalıyım?
ama üst katta tplink ikinci modemle ikince modeme ikinci yazıcının usbsi bagladım alttan üstte modemler arası eternet kablosu çektim alt kat çıktı alıyor sıkıntı yok ama üst kattaki yazıcıdan leptoplar çıktı alamıyor.sanırım baglantı ayarları yapamadım nasıl yapılıyor acaba bu nokta yardım rica ederim

sonunda resimde gibi ikinci modem arayüzü geldi.

ikinci modeme yukarda anladıgım şekilde yazıcının yazması için modem ayarını nasıl yapmalıyım?

forumlarda bazıları dchp kapat ıp ver sonra yazıcı ayarını yap eternet kablosu tak demiş yaptım olmadı . ayarlar modemden modeme değişiyor sanırım ilk hangi ayarı yapmalıyım?
ikinci modemin arayüzü gelince ag ayarlarından aşagıdaki reismdeki gibi iki ayarı köprü moduna çektim dhcp devre dışı bırakıp aşagıki modemin ıp 192.168.2.1 idi o yüzden ikinci modem ıp sini 192.168.2.54 yaptım usb yazıcıyı etkin hale getirdim http://192.168.2.54:631/printers/CANON bu şekilde yazıcı ekleden direk arattırıyorum yazıcı modeli çıkıyor seçiyorum yazıcıyı ekliyor ama bir türlü yazmıyor sebebi ne olabilir

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    105,6 KB · Görüntüleme: 17
  • 1.PNG
    1.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Geri
Yukarı