Çözüldü Modem arayüzünde misafir ağı görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pawrien

Decapat
Daha fazla  
Selam. Keenetic Hero DSL markalı bir modemim var. Eskiden "misafir ağı" diye bir panel vaardı ve misafir ağı oluşturabiliyordum. Ama şu anda öyle bir panel yok ve öyle bir özellik de yok. Acaba modemin yazılım güncellemelerinden sonra mı kayboldu? Özelliği mi kaldırdılar acaba? Her yere baktım ama bulamadım. Arayüzde arama yerine "misafir" yazdım ama yine de bir ayar çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Muhtemelen siz mevcut misafir ağını sildiğiniz için artık menüde gözükmüyor.
Ev ağı bölümünden "+ Segment Oluştur" seçeneğine tıklayın.

Seçeneğe tıkladıktan sonra çıkan sayfada gerekli ayarları yapmanız gerekiyor.
Kablosuz ağı aktif hale getirin, ağ korumasını seçin, ardından kablosuz ağınıza şifre ve isim belirleyin.

"Segment Adı" kısmını istediğiniz şekilde adlandırabilirsiniz.
Örneğin: "Misafir Ağı" yazarsanız, sol menüde "Ev Ağı" kısmının altında "Misafir Ağı" yazacaktır.

Bu şekilde birden fazla ağ oluşturabilirsiniz.

Segment Adı: Sol menüde gözükecek olan ad.
Kablosuz Ağ Adı: WİFİ ile ağa bağlanacağınız zaman gözükecek olan ad.
Selam,

Misafir ağının kaldırıldığını sanmıyorum.

Menü üzerinden ''Ev Ağı'' bölümüne giriş yapın, yukarıda ''Misafir Ağı'' seçeneği olması gerekiyor.

Selam,

Misafir ağının kaldırıldığını sanmıyorum.

Menü üzerinden ''Ev Ağı'' bölümüne giriş yapın, yukarıda ''Misafir Ağı'' seçeneği olması gerekiyor.
Yok hocam. O bölümde + işareti var tıklayınca Segment 2 diye bir bölüm açılıyor. Acaba oradan mı düşük bant genişliğinde yeni bir ağ açmak gerek? Ama öyleyse de saçma bence. Eskiden Sol panelde Ev Ağı adlı bölümün altında Misafir Ağı bölümü vardı ve o özelliği açmaka yeterliydi. Şimdi öyle bir bölüm yok.

Kablosuz ağı aktif hale getirin, ağ korumasını seçin, ardından kablosuz ağınıza şifre ve isim belirleyin.

Örneğin: "Misafir Ağı" yazarsanız, sol menüde "Ev Ağı" kısmının altında "Misafir Ağı" yazacaktır.

Son düzenleme:
Çözüm

Tamamdır hocam. Teşekkürler. Bir sorum daha var, oluşturduğum segmentin download ve upload hızını nasıl düşürürüm?

Tamamdır hocam. Teşekkürler. Bir sorum daha var, oluşturduğum segmentin download ve upload hızını nasıl düşürürüm?

Rica ederim, oluşturduğunuz segmentin aşağılarında bağlantı kuralının altında "Hız sınırı" yazar, karşısındaki kutucuğu işaretleyin.

Kutucuğu işaretledikten sonra indirme & yükleme kısmı çıkacak.
Kbit/s yazan yeri tıklayın ve Mbit/s olanı seçin.

Ardından bir hız belirleyin, kutucuğa 5 yazarsanız 5Mbps hız ile sınırlamış olursunuz.
Bu sınırlama simetriktir, yani hem indirme hem de yükleme hızını 5Mbps'e sınırlamış olursunuz.

Eğer indirmeyi farklı, yüklemeyi farklı sınırlandırmak isterseniz "Asimetrik" yazısının karşısındaki kutucuğu işaretleyin. Bu sayede hem indirme hem de yükleme hızlarını farklı olarak sınırlandırabilirsiniz.

Kafa karışıklığı olmaması açısından Kbit/s kısmını Mbit/s yapmayı ve işlemler bittikten sonra kaydet seçeneğine basmayı unutmayın.

Ayrıca sol menüden istemci listesi içerisinde bulunan kayıtlı kullanıcıların hızlarını da tek tek kontrol ebiliyorsunuz.

Anlamadığınız bir şey varsa belirtin, yardımcı olmaya çalışayım.

Rica ederim, oluşturduğunuz segmentin aşağılarında bağlantı kuralının altında "Hız sınırı" yazar, karşısındaki kutucuğu işaretleyin.

Kutucuğu işaretledikten sonra indirme & yükleme kısmı çıkacak.
Kbit/s yazan yeri tıklayın ve Mbit/s olanı seçin.

Ardından bir hız belirleyin, kutucuğa 5 yazarsanız 5Mbps hız ile sınırlamış olursunuz.
Bu sınırlama simetriktir, yani hem indirme hem de yükleme hızını 5Mbps'e sınırlamış olursunuz.

Eğer indirmeyi farklı, yüklemeyi farklı sınırlandırmak isterseniz "Asimetrik" yazısının karşısındaki kutucuğu işaretleyin. Bu sayede hem indirme hem de yükleme hızlarını farklı olarak sınırlandırabilirsiniz.

Kafa karışıklığı olmaması açısından Kbit/s kısmını Mbit/s yapmayı ve işlemler bittikten sonra kaydet seçeneğine basmayı unutmayın.

Ayrıca sol menüden istemci listesi içerisinde bulunan kayıtlı kullanıcıların hızlarını da tek tek kontrol ebiliyorsunuz.

Anlamadığınız bir şey varsa belirtin, yardımcı olmaya çalışayım.
Anladım ve uyguladım hocam, çok teşekkür ederim vaktinizi ayırıp uzun uzun anlattığınız için. Sağ olun.

Geri
Yukarı