Modem değer analizi

45406

Kilopat
Makaleler
1
Yaklaşık 2 gündür internet kopmaları yaşıyordum, DSL ışığı sabit olmuyor, bazen 1 saat sabitlendikten sonra 1-2 saat sonra düzeliyordu.
Arıza kaydı açtım benden kaynaklı olduğunu söyleyip geçiştirdiler, 3-4 sefer tekrar kurulum ve ayar denemeleri sonrası internet erişimine kavuştum.
Şu an aldığım değerler ektedir.

modem1.png

modem 2.png

modem 3.png

RX AGC gain olanı stable yapın.
Hat değerleriniz iyi değil, tarifeniz 45 mi? 45 üzeri ise 45 altında bir tarife seçin. Bunları seçmeden önce bina ankastre ve arasındaki ekler varsa kablo yenilemesi yaptırın. Sokak dolabı ile arasında açık yerlerde kablo yenilemesi de yaptırabilirseniz biraz daha iyileşebilir.

SNR değeriniz biraz az. Daireye gelen kabloyu değiştirirseniz çözülebilir.
Bunu bir artı olarak yapabilirim, ama şuan anlayamadığım başka bir sorun var sanırım. Bu konuyu açarken internet bağlantım iyiydi. Şuan yine kopmalar başladı mahallede 2 ayrı inşaat çalışması var bundan kaynaklı olacağını düşünüyorum ama binada sorun yaşayan sadece biziz.
RX AGC gain olanı stable yapın.
Hat değerleriniz iyi değil, tarifeniz 45 mi? 45 üzeri ise 45 altında bir tarife seçin. Bunları seçmeden önce bina ankastre ve arasındaki ekler varsa kablo yenilemesi yaptırın. Sokak dolabı ile arasında açık yerlerde kablo yenilemesi de yaptırabilirseniz biraz daha iyileşebilir.
Şuan oturduğum bölgede TürkNet yapa sistemi var. Şuana kadar max 45-50 arası değerler gördüm.
mod.png

Geri
Yukarı