Modem değiştirdikten sonra hız düştü

Modem ayarları kurcaladınız mı? Kurcalamanız gerek gibi duruyor.

@Çağrı SANSAR Sanırım sorunum çözüldü kanal kısmını Otomatik'ten 36'ya çektim test yaptım şu anda tekrardan 110Mbps'lerin üstüne çıkmış bulunmaktayım :) Çok sağolasın kardeşim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 25
@Çağrı SANSAR Sanırım sorunum çözüldü kanal kısmını Otomatik'ten 36'ya çektim test yaptım şu anda tekrardan 110Mbps'lerin üstüne çıkmış bulunmaktayım :) Çok sağolasın kardeşim.
Eğer stabil şekilde devam ederse çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim, daha yeni çözümüm olacak da.🙂

Dediğim gibi stabil devam ederse işaretleyin, inşallah da devam eder. Gülerek kullanın.

@Çağrı SANSAR sanırım sorunum çözüldü kanal kısmını Otomatik'ten 36'ya çektim test yaptım şu anda tekrardan 110Mbps'lerin üstüne çıkmış bulunmaktayım :) çok sağ olasın kardeşim.

Neden yaşadığın sorundan ötürü agresifliğini insanlara yansıtıyorsun sorunlu falan mısın? Herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor işte.

Neden yaşadığın sorundan ötürü agresifliğini insanlara yansıtıyorsun sorunlu falan mısın? Herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor işte.

Boş muhabbetlere başlamayın rica ediyorum. Konu kapanabilir. Mantığı olan bir insan ne demek istedğimi çok net anlar zaten, kaldı ki adminler dahil eğer yanlış bir şey yazsaydım ceza verirlerdi. Eminim. Konunun uzamasına gerek yok. @Álvaro Morte davranışım kırdıysa özrümü beyan ederim. İyi akşamlar.

Ben gelip de, arkadaşlar kablolu bağlantının, kablosuz bağlantıdan daha iyi olduğunu biliyorum bana bu şekilde mesaj yazmayın diye uyarmak zorunda mıyım? Sorduğum soruda modemin aynı modem olduğu, 100Mbps'lerin üstüne çıkabildiğim bir internet hızının modem değişiminden sonra düşmesindeki sebebi soruyorum. Birisi modem desteklemiyor der, fiber modemin nesi desteklenmiyor olabilir? ADSL'ya da VDSL modemdir diyemezsin, VDSL modemin nerede görülmüş 100Mbps üstü aldığı? 300 metreye kadar bir ihtimal 55Mbps'e kadarr çıkabilir bir VDSL modem. Demek ki geriye fiber modem kalıyor. Adam gibi yaz demekle olmuyor, adamlık sorgulamayla olmuyor o işler. Kabloyla da denedim, mesajından sonra. Yine aynı sonucu veriyor? Modem daha 0 modem yine değişime geldiler yine değişim yapıldı yine aynı sonuç.

Deneneyim.

Uyarmak zorunda değilsin uyaramazsında zaten. Eğer ki ilk açıklama kısmına kablolu ve kablosuz bağlantı ile hız testlerimi gerçekleştirdim diye detay verseydin yazmazdım bile. Anladın mı kardeş. Burada insan yerine koyup yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu zamana kadar hiç modem ayarları değiştirmeyi hiç düşünmediniz mi?

Kanal ayarını neden kurcalayayım? Bilmediğim şeyi neden mahvedeyim mesela hani? İşim değil sonuçta internet ve ağ konusu her şeyi de bilmek zorunda değilim. Bilmediğimden konu açtım ve bilen birisi yardımcı oldu.
Uyarmak zorunda değilsin uyaramazsında zaten. Eğer ki ilk açıklama kısmına kablolu ve kablosuz bağlantı ile hız testlerimi gerçekleştirdim diye detay verseydin yazmazdım bile. Anladın mı kardeş. Burada insan yerine koyup yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Emrivaki tavırlar sergilemezsen iyi olur. Detay vermek de zorunda değilim. Bana da bu tarz uyaramazsın edemezsin tarzı konuşmalar yapıp akşam akşam ayarlarımla oynama. Karşıdan klavye delikanlılığı yapmaya benzemez. Karşındakinin de yaşını bilmeden etmeden bu tarz konuşmalar sergileme. Daha da uzatma mevzuyu. Gerekiyorsa da raporla konuyu, konuşma bitsin. Amma uzattınız. Kimse kimsenin nasıl konuşma şekli olduğunu bilemez, gelip de her sert tarzda yazı gördüğünüzde atlamayın, aşağılıyorsunuz bilmem ne yapıyorsunuz diye.
[Çözüldü] @Çağrı SANSAR hocamın yardımı sayesinde çözdüm. Çözüm: 5GHz kanal ayarlarından kanal sayısını varsayılan olarak gelen "otomatik" seçeneğinden "36 kanal'a" çektim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı