Modem DNS ayarları yüzünden internete bağlanmıyor

dergos

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde Türk. Netten farklı bir ISS'e interneti taşıdım. Evde FTTH fiber (sanırım böyle deniyor binaya kadar değil eve kadar fiber) var. GPON modemden TP-Link Archer C5v routera bağlanıyor.

Sorun şu;
İnternetim taşınana kadar bir problem olmadan bağlantı sağlıyordum. Fakat churn tamamlandığından beri internetim yok. İlk önce TT'nin Tten'de ISS'in tanımlamalarının güncel olmadığı söylendi. Sonra modemdeki tanımlı DNS'lerimi değiştirmemi istediler. Fakat modem Türk Telekom'un verdiği kiralık modem olduğu için arayüz kilitli ve DNS değiştirmeme izin vermiyor. Mevcut DNS'ler 195.175.39.39-40 gözüküyor. İnternette bu DNS'lerin artık kullanılmadığını okudum ama geçerliliğini bilmiyorum.

Sonuç olarak firma uzak erişimle DNS biz değiştiremiyoruz TT'ye söyledik diyor. Ama sanırım TT'de kendilerinin yapacağı bir durum olmadığını, onlarda bir problem gözükmediğini iletiyormuş. Modeme kadar internet var. Fakat modem geri bağlantı sağlayamıyor. ISS'in söylediği modem oturum isteği göndermiyor idi.

3 gündür kimin çözeceğini bilmediğim bir sorunun içindeyim. Bilen varsa sorunu kimin nasıl çözmesi gerektiğini ya da benim sorunu kendim nasıl çözebileceğimi anlatabilir mi?

Not: Başka modem olmadığı için deneyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı