Modem full çekmesine rağmen internet hızı çok düşük geliyor

DI4BLO

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce bir modem aldım. Modem dün elime geçti kurulumunu falan yaptım ardından internete girmek istedim. Modemin bulunduğu oda da internet hızı gayet normal ama iç odalara ilerledikçe modemin full çekmesine rağmen internet hızı 60 KB/s'lara bile düşüyor. Eski modemimde 3dBi çekim varken kendi odamdan 1.6 MB download indirebiliyordum. Yeni modem 5dBi olmasına rağmen 60 KB/s sağlıyor sizce sorun nerede? Modemin numarası ise TP-LINK TD W9970.

Aynı konudan bende mağdurum. Router taktım takalı 1.1 üstünü göremiyorum. Güya 3.5 MB
Harici wireless alıp deneyeceğim. Denemekte yarar var.

Aynı konudan bende mağdurum. Router taktım takalı 1.1 üstünü göremiyorum. Güya 3.5 MB
Harici wireless alıp deneyeceğim. Denemekte yarar var.
Tamamı ile saçmalık değil mi ? Eski modemden daha yüksek çekim gücü var ama daha düşük internet hızı sağlıyor. Aynı odanın içerisinde herşey normal fakat yan odaya geçtiğim an internet hızında %90'a varan düşüşler yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı