Modem Işıkları Yanmıyor

shiftless691

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar bugün CBW-700V modemi mi CBW-383Z4 ile değiştirdim sonra uydunet arızayı falan aradım mac adresini değiştirdik her şey tamam ama şimdi modemi taktım U/S mavi yanıp sonmuyor , online kısık mavi yanıp sonuyor aynı şekilde D/S de mavi yanıp sonuyor yardımcı olur musunuz lütfen ne yapmam lazım?

Fotoğrafı atayım istersen power ısıgında bir sorun yok

Dosya Ekleri

• WP_20150125_025.jpg
    WP_20150125_025.jpg
    384,9 KB · Görüntüleme: 5.132
Modemin üzerinde yer alan bütün ışıkları renkleri ve yanma şekillerini söylersen yardımcı olabilirim.
EDİT: fotoğrafı yeni gördüm sıkıntı yok. Bakıyorum.

Power yeşil sabit , D/S sabit mavi yanıp sonmuyor , U/S mavi yanıp sönüyor , Online gorunmeyecek kadar az ışıkta mavi renk yanıp sönüyor , LAN yeşil sabit , Tel1 Tel2 , WVMI , WPS yanmıyor, LAN/Standby yeşil sabit

Power: Yeşil sabit ise güç bağlantısı yapıldı. Sıkıntı yok.
D/S : Mavi sabit ise downstream frekansı kilitlendi demek. Sıkıntı burada.
U/S : Mavi yanıp sönüyor ise upstream frekansı aranıyor demek. Bunu sabit mavi yada yeşil yanması lazım tam emin değilim.
Online mavi yanmaz. O U/S nin ışığının yansımasıdır. Online'ın tek rengi mevcut oda yeşil. Sabit bir şekilde yanarsa internet bağlantısı var demektir.
LAN: Yeşil sabit yanması ethernet kablosunun, porta bağlı olduğunu belirtir. Bunda da sıkıntı yok.
Diğer lambalar önemli değil.
WPS: Kapalı ise varsayılan demektir. Sıkıntı yok.
WIFI/STANDBY: Yeşil sabit ise wifi bağlandı demektir.

Birkaç sorum olacak. İnternetinizi ne zaman bağlattınız ? Daha önce internet kullanıyormuydunuz ? Kullanıyorsanız hangi internet sağlayıcısından yararlanıyordunuz ?
Önceki modeminizle internete bağlandınız mı ?

Adres çubuğuna 192.168.0.1 yazın ve açın.
Kullanıcı Adı : admin
Parola : password
Açılan arayüzde temel sekmesine basın ve solda çıkan seçeneklerden kuruluma tıklayın. Adımları takip ederek modem kurulumunu yapın.
Eğer daha da olmaz ise yine aynı arayüzden gelimiş sekmesine gelin ve seçenekler kısmına tıklayın.
Seçeneklerin fotoğraftakiler ile aynı olmasını sağlayın.
Daha da olmazsa pes edin ve teknik servisi arayarak onların işi halletmesini bekleyin. :D
Kullanım kılavuzundan da yardım alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 4.836
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı