Modem ışıkları yanıyor ama internet erişimi yok

Ttk3442

Decapat
Merhabalar. İki gün önde alt yapı olmadığı için altyapısız Urfa Wi-Fi diye bir internet bağlattım. Girişten yukarı CAT 6 ile kablo çekip internet verdiler. WAN girişi internet almaya başladım. Modemin internet ışığı yanıyor. Bağlanıyorum internete ama 10-15 dk sonra telefon ve bilgisayarlar Wi-Fi'ye bağlı göründükleri halde internete giremiyorum. Teknik ekipden yardım istedim. RJ45'leri tekrar çakıp gittiler ama yine aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. Modemim TP-Link W9970. Tekrar çağırdım modemden deyip ellerindeki modemi satmak istediler. Ben de araştırmadan almak istemedim. Acaba sorum çözülecek bir şey mi yoksa modemi değiştirmem şart mı? Modemi de bu eve taşınana kadar 2 yıldır normal şekilde sorunsuz kullandım. Bilgisi olan yardım edebilir mi lütfen.

Ben, verilen hizmetin çok uyduruktan bir şey olduğu izlenimine kapıldım. Anladığım kadar ile modemi resetleyip herşeye sıfırdan başlayım deme şansınızı da, bundan kaynaklı bir sorunda 30 TL gibi bir ücretimiz var diyerek elinizden almışlar. Zaten birçok kişinin aşina olmadığı bir kurulum ve yapılması gereken ayarda muhtemeldir ki kendinizin zor yapacağı bir ayardır.
Varsa birilerinden ödünç bir modem temin edin ve gelip madem modemden buyrun yeni modem diyerek sorunu çözmelerini talep edin.

Bu sistem anladığım kadarıyla Air Wifi denen bir sistem. Şehir merkezine verici koyup havadan internet veriyorlar.
Çatıdaki alıcının önünde engel olmadığına emin misin? Çünkü bu tür sistemler uzun mesafelerde sinyal kalitesi bakımından kayıp yaşar. Zayıf sinyal belki de alıcı mekanizmanın önündeki engellerden dolayı iyice zayıflamıştır.

Türkiyedeki internet servis sağlayıcıları paraları cebe indirmeye gelince indirirler ama hizmet vermeye gelince yok ödediğimiz her kuruş haram olsun. Avrupada insanlar 100down 50up kullanırken biz 24 down 3 uploadlarda sürünüyoruz şaka gibi

Ben, verilen hizmetin çok uyduruktan bir şey olduğu izlenimine kapıldım. Anladığım kadar ile modemi resetleyip herşeye sıfırdan başlayım deme şansınızı da, bundan kaynaklı bir sorunda 30 TL gibi bir ücretimiz var diyerek elinizden almışlar. Zaten birçok kişinin aşina olmadığı bir kurulum ve yapılması gereken ayarda muhtemeldir ki kendinizin zor yapacağı bir ayardır.
Varsa birilerinden ödünç bir modem temin edin ve gelip madem modemden buyrun yeni modem diyerek sorunu çözmelerini talep edin.
Defalarca resetledim kurulum yaptım. Ama sonuç yine aynı 5-10 dk geliyor internet sonra erişim olmuyor modem ışıkları yine yanıyor çözemedim bir türlü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı