Modem Isınması Hız Düşümüne Yol Açar Mı?

Mehmet Adalı

Hectopat
Daha fazla  
Huawei HG521 modeli modemi kullanıyorum.Kutusunda 54 mbpsye kadar destekler yazıyor.Tarifem 16 mbps ancak hiçbir zaman bu performansı alamıyorum.Nedeni ısınmadan mıdır yoksa internet hattından mı kaynaklıdır?

O 54Mbps modem ile bilgisayarlar arasındaki hız İnternet hızın normal onudan ayrı.

Ben modemini hiç kapatmayan insanlar tanıyorum, ısınma ilgisi yoktur. Zaten 16 mbps ise 14 veya 15 verir.

14-15 verse iyi bazen 8-9 civarı oluyor aradığımda ise beyefendi hattınızda herhangi bir problem yoktur diyorlar.

16 mpbs'e kadar diyor fakat arayıp benim hızım ne kadar gözüküyor dediğim 12-13 diyorlar ama benim burda alabildiğim en fazla 8-9 hatta bazen daha düşük.

Eve gelen hattı kontrol ettir ama alt yapının imkanı neyse ona göre hızın olur durum normal.

Altyapı desteği yoksa 1000 mbhs internetin olsa bile en fazla 8 alırsın. Ama internet paketini satın alırken sana bilgiyi vermişlerdir.

Daha mart ayında yeni bir hat çektiler bizim mahalleye çekerken fibernet hattı falan dediler ama o da yalan çıktı altyapısal olarak ne durumda bilmiyorum ama modemden kaynaklanmadığı kesinleşti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…