Modem resetleyince internet yavaşlıyor

edwennoogwath

Decapat
Arkadaşlar modemi kapatıyorum tekrar açtığımda internet çok yavaş oluyor. Daha sonra arayüze giriyorum modemi fabrika ayarlarına geri döndür diyorum yapılandırıyorum ertesi gün gene aynı şey ne yapabilirim? Modem: Everest SG-1600

Son düzenleyen: Moderatör:
IP adresinden kaynaklanıyor olabilir yıllar önce yaşadığım bir sorundu sen her reset attığında IP adresi değişiyor ve farklı uzaklıktaki bi adrese atıyor adresin modeme olan uzaklığıyla alakalı olabilir servis sağlayacınla görüş bu durumu yada alt yapı yetersiz olduğundan mahallendekiler çok yüklendiğinde yavaşlama yaşıyor olabilirsin.

IP adresinden kaynaklanıyor olabilir yıllar önce yaşadığım bir sorundu sen her reset attığında IP adresi değişiyor ve farklı uzaklıktaki bi adrese atıyor adresin modeme olan uzaklığıyla alakalı olabilir servis sağlayacınla görüş bu durumu yada alt yapı yetersiz olduğundan mahallendekiler çok yüklendiğinde yavaşlama yaşıyor olabilirsin.
Asıl sıkıntı sıfırlayınca düzelmesi ve her gün saat 1 de kesilmesi

Asıl sıkıntı sıfırlayınca düzelmesi ve her gün saat 1 de kesilmesi
Biliyorum bende yaşadım servis sağlayacımla görüşmüştüm IP adresimi güncellediğini söylemişti sorunum düzelmişti 1 ay sonra tekrar oldu aramamıştım kendiliğinden düzelmişti sende müşteri hizmetlerini arayıp IP güncellemesi isteyebilirsin onların atadıkları hızlı oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı