Modem ve repeater çakışması

AlperenS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde keenetic extra DSL modemim var. Bu modemin kapsama alanını genişletmek için, yine aynı marka olan keenetic start N300 modelli bir repeater aldım. Fakat kurulumunu doğru yapmama rağmen, Online oyunlarda aşırı lag ve ping sorunu yaşıyorum. Repeater'ı kapattığımda sorun düzeliyor. Ortada bir çakışma var ama çözemiyorum bu konudan anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi lütfen.

İki ağın WiFi adını ve bağlantı bilgilerini farklı yapın. İkisi de aynı özelliklere sahip olduğunda sinyaller karışabiliyor.

İki cihazda da mesh sistemi olduğu için eş zamanlı çalışıyor cihazlara olan bağlantı, uzaklıklarına göre repeater ve modem arasında geçişler yapıyor bu geçiş bilgisayarda ve telefonda hissedilmiyor bile, sizin düşündüğünüzü ben de düşündüm, eğer mesh sistemi yüzünden çakışmalar olsaydı o zaman bunu kullanan bütün şirketler şikayetçi olurdu. Ben arayüzden değiştirile bilecek bir ayarla bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum ama hangi ayarı yapmalıyım bilmiyorum. yinede tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 🙂

İki cihazda da mesh sistemi olduğu için eş zamanlı çalışıyor cihazlara olan bağlantı, uzaklıklarına göre repeater ve modem arasında geçişler yapıyor bu geçiş bilgisayarda ve telefonda hissedilmiyor bile, sizin düşündüğünüzü ben de düşündüm, eğer mesh sistemi yüzünden çakışmalar olsaydı o zaman bunu kullanan bütün şirketler şikayetçi olurdu. Ben arayüzden değiştirile bilecek bir ayarla bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum ama hangi ayarı yapmalıyım bilmiyorum. yinede tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 🙂
Dikkatinizi çekerim, şirket internetinde mesh yapı kullanılmasına rağmen, online oyun oynanması yasak normalde. O yüzden ping, lag gibi olaylar dosya alışverişinde önemsenmez. Önemli olan internete erişip dosyaları görememendir orada.
Belki @24099 yardımcı olabilir ayarların nasıl yapılması gerektiği hakkında.

Dikkatinizi çekerim, şirket internetinde mesh yapı kullanılmasına rağmen, Online oyun oynanması yasak normalde. O yüzden ping, lag gibi olaylar dosya alışverişinde önemsenmez. Önemli olan internete erişip dosyaları görememendir orada.
Belki @24099 yardımcı olabilir ayarların nasıl yapılması gerektiği hakkında.

Cevabın için öncelikle teşekkür ederim, birkaç testten sonra bir şeyle karşılaştım repeatere bağlıylen modeme CMD'den ping attığımda anlık olarak ping yükselişleri oluyor repeateri modemin yanına koydum yine aynı sonucu aldım iki cihaz arasında bir uyumsuzluk var ama çözemiyorum kanalları Wi-Fi standartlarını hepsini denedim iki cihaza bir ara sıfırlama işlemi yaptım 2 saatliğine düzeldi sonra tekrar başladı, kendi orijinal sitelerinden modeminde, repeaterinde yazılımlarını indirip format işlemi gerçekleştirdim ama sonuç hala aynı, ne yapabilirim artık hiç bilmiyorum aklım durdu.

Hâlen çözüm ariyorsan söyleyeyim: Bluetooth bağlantılar ve çoğu modem ve repeater 2.4 GHz bandını kullanarak çalışır ve bulundugun ortamda aktif Bluetooth bağlantısı varsa repeater sinyali ile çakışıyor. Tek çözüm var: 5 GHz bandında çalışan modem ve repeater almak.

Yeni konular

Geri
Yukarı