Modem WLAN ve İnternet ışıkları yanıyor ama WİFİ kopuyor

JOS3PH

Kilopat
Yer
Buca, İzmir
Modemim son günlerde çıldırmaya başladı sanırım anlayamadım. Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu bilmiyorum. PC üzerinden ethernet kablosuyla sorunsuz bağlantı kurabiliyorum ama telefonla bağlantı konusunda aynı şeyleri söyleyemem. Telefon üzerinden bağlantı yapıyorum. İnternet hızı inanılmaz düşük, 3 Mbps falan ve arada kendi kendine bağlantı kopuyor tekrar arayınca görünmüyor WİFİ ağı. Bunun üzerine modemin ışıklarına bakıyorum herşey tıkırında gidiyor bi sıkıntı yok gözüküyor. Müşteri hizmetleriyle görüştüm, onlarda çok anlayamadı durumu. Nedir acaba problem yaşayan var mı hiç forumda.?

Modem marka model nedir. Farklı bir telefon veya notebook ile denediz mi.?

Modem marka model nedir. Farklı bir telefon veya notebook ile denediz mi.?
ZyXEL VMG 3312-B10B Türt Telekomun sözleşme yapıldığı zaman verdiği modem en az 3 yılı var. Evdeki farklı telefonlarda aynı sıkıntı yaşanıyor. Kendi kendine WİFİ bağlantısı kopuyor ama modemde ışık yanıyor ve hız çok düşük.

Modeminize FİRMWARE UPDATE yapın düzelmezse değiştirmekten başka çözüm yok malesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…