Modemde "No WAN physical link warning" hatası

kurtcobain1

Centipat
Daha fazla  
İnternetim Türk Telekom. 3 gün önce bir anda gitti ve internete girdiğimde "no WAN physical link warning" ve "there is no WAN physical link. Can not connect to ınternet. If you want to connect to ınternet, please plug WAN physical link" yazıyor. Bunun çözümü var mıdır?

İnternet hattının geldiği kablo takılı değil diye uyarıyor veriyor. Modemin arkasındaki kabloyu kontrol et, çıkart tak yap. Kablonda sorun olabilir.

İnternet hattının geldiği kablo takılı değil diye uyarıyor veriyor. Modemin arkasındaki kabloyu kontrol et, çıkart tak yap. Kablonda sorun olabilir.

Az önce çıkart yap yaptım olmadı. Çıkarttım 10-15 dk bekledim tekrar taktım yine internet gelmedi. Power 5 GHz ve 2.4 GHz harici hiçbir ışık yanmıyor.

Kablonun gittiği kutuyu biliyorsan kontrol edebilirsin fazla oynamadan. Çıkmış kablo vs. var mı kontrol edebilirsin.

Kablonun gittiği kutuyu biliyorsan kontrol edebilirsin fazla oynamadan. Çıkmış kablo vs. var mı kontrol edebilirsin.

Kutunun üstünde Türk Telekom yazıyor ve A4 kağıdından biraz büyük metal gibi bir kutuysa eğer kilitli sanırım açılmıyor anahtar yeri var ama anahtar nerede bilmiyorum. Ekiplerde hemen gelmez biliyorum önceki evimde de yaşamıştım buna benzer bir durum. Kendim halletmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı