Çözüldü Modemde Port Nasıl Açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

king22j

Hectopat
Remotr programını kullanıyorum ama "modeminizde TCP port 8193 olarak ayarlayın" tarzında bir yazı var. Nasıl bu ayarlarla port açabilirim?

Çözüm
Video linkini değiştirip başka bir video paylaştım. Tekrar videoyu izler misiniz?
TeamViewer kullanmıyorum.

Yapıyorum ama olmuyor. Yaptıktan sonra başka bir şey yapmam gerekiyor mu? Modemi resetlemem gerekiyor mu ya da PC'yi?

Video linkini değiştirip başka bir video paylaştım. Tekrar videoyu izler misiniz?

Dostum yardımların için teşekkürler. Yabancı videoları izledim güvenlik duvarıyla ilgili bir ayar yaptım düzeldi.
Port Yönlendirme kısmından açacaksınız. Port kısımlarına 8193 yazacaksınız, türünü de TCP yapacaksınız.
IP istenen kısımlara ise, bilgisayarınızın local IP'sini yani 192.168.x.x şeklindeki IP'sini yazacaksınız.

Port Yönlendirme kısmından açacaksınız. Port kısımlarına 8193 yazacaksınız, türünü de TCP yapacaksınız.
IP istenen kısımlara ise, bilgisayarınızın local IP'sini yani 192.168.x.x şeklindeki IP'sini yazacaksınız.
Hocam dediklerinizi yaptım. Ama hala olmadı. Yanlış ya da eksik bir şey mi yaptım?

Dosya Ekleri

• port.png
    port.png
    3,9 KB · Görüntüleme: 127
Bu videodan bir fikir alabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan bir fikir alabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arayüz falan çok değişmiş ama yinede teşekkürler.
Teamviewer yardım edebilecek biri var mı?

Yapıyorum ama olmuyor. Yaptıktan sonra başka bir şey yapmam gerekiyor mu? Modemi resetlemem gerekiyor mu ya da PC'yi?

Dostum yardımların için teşekkürler. Yabancı videoları izledim güvenlik duvarıyla ilgili bir ayar yaptım düzeldi.

Çözüm
Modemi resetlerseniz default ayarlarına dönersiniz ki böyle bir durumda da port yönlendirmeyi iptal etmiş olursunuz. Oyunu oynadığınız cihazın ip adresini yazmanız gerekiyor , bunu yapıyorsunuz değil mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı