Modemdeki internet hızı bilgisayardaki ile aynı değil

Bu SNR ile rahatlıkla 4-6 Mbps alınabilir. Şuan modeminize 2 Mbps ulaşıyor, oyun indirirken, film ve video izlerken teoride 250 kB/s olarak yansır ve sizde 220kB/s alıyorsunuz. Bir yanlışlık yok ama hattınız iyi durumda değil, teknik ekip çağırın, hem bina içinden hemde dairede bulunan kablodan ölçüm yaptırın. Modem içinde yazan birim farklı, kullanılan birim farklı. 1Mbps=125kB/s Mbps to kB/s Converter (Megabit/s to Kilobyte/s) Calculator

Bu SNR ile rahatlıkla 4-6 Mbps alınabilir. Şuan modeminize 2 Mbps ulaşıyor, oyun indirirken, film ve video izlerken teoride 250 kB/s olarak yansır ve sizde 220kB/s alıyorsunuz. Bir yanlışlık yok ama hattınız iyi durumda değil, teknik ekip çağırın, hem bina içinden hemde dairede bulunan kablodan ölçüm yaptırın. Modem içinde yazan birim farklı, kullanılan birim farklı. 1Mbps=125kB/s Mbps to kB/s Converter (Megabit/s to Kilobyte/s) Calculator
Teşekkür ederim

bu konuda bir çok yorum okudum ve gördüm bizzat şahsımda yaşadım. Akk kaynaklı yavaşlamalar söz konusu olabilir. arkadaşlarımızın da dediği gibi santral uzaklığı ethernet kablosunun uzunluğu ev içerisindeki hat ekleri modem ve bazı bilgisayar dan kaynaklı hız sorunları var diye biliyorum. Benim sorunum ana hat kaynaklıydı. Arıza kaydı bırakmıştım gelip baktılar ve binaya gelen hat kablolarını değiştirdiler eskiden 16mb internetten sadece 5 alabiliyordum 8 ken 4 mb alıyordum. Simdi 12mb ınternet hızını görmüşlüğüm var bu yüzden öncelikle servis sağlayacınızla görüşün öncelikle sonra duruma göre çözüm düşünebilirsiniz .

Snr Margin değeri sınırda ve santrale çok uzaksınız. Hız yükseltmesi mümkün değildir. Ama genede bina içi tesisatı kontrol etmekte fayda var.
SNR MARJİN (HAT GÜRÜLTÜSÜ)
6.0 dBi 8.0 dBi Arası = Sürekli kopar. Her an internet gidebilir. Aşırı ping görülür.
8.0 dBi 10.o dBi Arası = İnternet bağlantısında ping olur ve ufak bir parazit de bağlantı gider.
10.0 dBi 15.0 dBi Arası = İnternet de kopma olmaz. Stabil çalışır.
15.0 dBi 20.0 dBi Arası = İnternet bağlantısı Stabil ve hızlı çalışır.
20.0 dBi 30.0 dBi Arası = Bağlantı Oldukça iyidir kopma ihtimali %0
30.0 dBi 40.0 dBİ Arası = Hat mükemmel
Attenuation (Zayıflama değerleri)
0 dB - 20 dB Santrale çok yakın.
20 dB - 30 dB Santrale yakın
30 dB - 40 dB Santral mesafesi iyi
40 dB - 60 dB Santral mesafesi uzak
60 dB - 65 dB Santrale çok uzak

Tabloya güvenilmemeli, zira kim hazırladıysa hız yükseldikçe SNR'ın düşüceğini hesaplamamış, VDSL ile 70 ve üzeri hız aldığınız zaman SNR değeri 10 ve altında oluyor, hatta kabine çok uzak sayılmayıp SNR 6 ile bağlantısı kopmadan, ping olmadan milleti oyunlarda döven çok kişi var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı