Modemden bilgisayara bağlanan kablo nedir?

Doruto

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Yeni bir bilgisayar aldım ve monitör her ne kadar güvenemesemde yurtiçi kargo ile geliyor. Benim bilgisayarı kuracağım oda modeme çok uzak ve modem eski, güçsüz vs. modemden bilgisayara bir kablo bağlanıyormuş sanırım, modeme uzak olsa dahi internete bağlanabiliyormuş. Bu kabloyu, nasıl takıldığını, alındığını vs. bilen varsa söyleyebilir mi?

İlk defa o kablonun ismini bilmeyeni görüyorum. (Ethernet kablosu)
Lise 1 de hep uyudum derslerde o yüzden (bilişim okuyordum)

Bahsettiğiniz kablo CAT kablosu olarak geçiyor. CAT5E ya da CAT6 kablosu sipariş edebilirsiniz, iki ucunda da ethernet girişi var bir ucu modeme diğer ucu kasanızın arkasına takılır.
Modemim çok eski 6 7 yıllık sanırım. Ethernet kablosu taksam da modemi yenilemem gerekir mi?

Son düzenleme:
Lise 1 de hep uyudum derslerde o yüzden (bilişim okuyordum)

Modemim çok eski 6 7 yıllık sanırım. Ethernet kablosu taksam da modemi yenilemem gerekir mi?
İnternet kullanımında bir problem oluşturmuyorsa gerekmez. Dediğim şekilde bir kablo ile modemden kasaya bağlantı ile PC'de internetinizi kullanabilirsiniz.

İnternet kullanımında bir problem oluşturmuyorsa gerekmez. Dediğim şekilde bir kablo ile modemden kasaya bağlantı ile PC'de internetinizi kullanabilirsiniz.
Modem çok uzak zaten düşük bağlantı seviyesi var. Telefonda 500+ ms veriyor uzaktan. Site linkiniz varsa çok yardımcı olur, ne alsam karar veremedim.

Geri
Yukarı