Modemden gelen bağlantıyı Router'a aktarıp Ethernet portuyla bilgisayara bağlama

Anlaki

Centipat
Daha fazla  
Evimde magnet kullanıyorum. Bu sebepten dolayı modemi güzel çeken bir yere koymam gerekli. Odam modeme uzak olduğu için bilgisayara Ethernet kablosu çekemedim. Elimde fazladan ASUS DSL N-16 modem router var. Yapmak istediğim şey magnet modeminden gelen Wi-Fi sinyalini bilgisayarımın yanına koymuş olduğum router ile alıp Ethernet ile bilgisayara bağlamak. Bunu yapmak mümkün mü? Wi-Fi sinyal kalitesi iyi fakat yeni wifi alıcısı almak veya odaya Ethernet kablosu çekmek istemiyorum.

Evimde magnet kullanıyorum. Bu sebepten dolayı modemi güzel çeken bir yere koymam gerekli. Odam modeme uzak olduğu için bilgisayara Ethernet kablosu çekemedim. Elimde fazladan ASUS DSL N-16 modem router var. Yapmak istediğim şey magnet modeminden gelen Wi-Fi sinyalini bilgisayarımın yanına koymuş olduğum router ile alıp Ethernet ile bilgisayara bağlamak. Bunu yapmak mümkün mü? Wi-Fi sinyal kalitesi iyi fakat odaya Ethernet kablosu çekmek istemiyorum.

N16 ile mümkün değil Keenetic'in routerlerinde bu özellik var.
Keenetic City de bu özelliği kullandım.
İstemci modunda çalışıyor.

Şu an telefonum ile Wi-Fi'a bağlanıp USB paylaşımı ile bağlanıyorum ve gayet stabil. Bu işlemi telefonu sürekli bilgisayara bağlamadan da yapmak istiyorum.

Kendim bunu kullanıyorum gayet güzel, kablosuz bağlantıyı kablolu bağlantıya çevirip kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı