Modemden uzaklaşınca internet kopuyor

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Superonline'ın verdiği modem var. Bugün müşteri hizmetleriyle de görüştüm Wi-Fi 6 varmış hatta modemde şu anda. Ama çok gariptir modemden böyle 10 adım uzaklaşınca bağlantı kopuyor. Telefonu havaya kaldırıp sağ sol falan yapıyorum geliyor sonra bir daha gidiyor. Telefonda sorun yok çünkü başka modemlerde böyle bir sorun yaşamadım.

2.4G daha geniş kapsama alanında ortalama performans verir. 5G ise daha kısa kapsama alanında iyi performans verir. Siz muhtemelen 5G olana bağlanıyorsunuz ya da modeminiz sadece 5G ayarlı. 2.4G ve 5G olarak ağ bağlantısını kurarsanız yakın mesafede 5G, diğer odalarda ise 2.4G ağına bağlanırsınız.

2.4G daha geniş kapsama alanında ortalama performans verir. 5G ise daha kısa kapsama alanında iyi performans verir. Siz muhtemelen 5G olana bağlanıyorsunuz ya da modeminiz sadece 5G ayarlı. 2.4G ve 5G olarak ağ bağlantısını kurarsanız yakın mesafede 5G, diğer odalarda ise 2.4G ağına bağlanırsınız.
2.4 ghz nasıl ayarlayabilirim?

Modemde sadece 5GHz yayın açıksa arayüzden 2.4 GHz'i de aç. 5 GHz yayınlarda genelde bağlantı oda dışına çıkamıyor. Siz öyle yaptıkça zaten az olan sinyali de kesmiş olursunuz. 2.4 GHz'in verebileceği hız daha az olsa da bile kapsama alanı epey geniştir. O zaman bir sorun yaşamazsınız. Yalnız gerektiğinde 5 GHz ağına geçirmesin. 2 ayrı ağ oluşturun 2.4 GHz ve 5 GHz olarak.

Geri
Yukarı