Modeme Bir Kişiden Fazlası Bağlanınca Çöküyor

TurkshQ

Hectopat
Daha fazla  
Modeme evde tek ben bağlı iken internet süper yalnız kardeşim girdiği zaman veya ben hem laptop hem telefondan bağlanınca internet çöküyor. Normalde 16 Mbit olan hız Speedtest'te 0.50 Mbit oluyor upload ölçülemiyor bile. Yardım ederseniz çok sevinirim, modem arayüz fotoğrafı falan isterseniz atarım.

Modeme evde tek ben bağlı iken internet süper yalnız kardeşim girdiği zaman veya ben hem laptop hem telefondan bağlanınca internet çöküyor. Normalde 16 Mbit olan hız Speedtest'te 0.50 Mbit oluyor upload ölçülemiyor bile. Yardım ederseniz çok sevinirim, modem arayüz fotoğrafı falan isterseniz atarım.
Çözüm çok basit kullanmış olduğunuz modem arayüzüne girerek kablosuz kısmına gelerek modemin kablosuz bağlantı yapanlar için ayırmış olduğu hızı düşürebilirsiniz.
Böylece kablosuz bağlananlar internetin belirli bir yüzdesini kullanırlar.Ancak sende bu sınırda olacağın için bunu kablolu bağlanarak önleyebilirsin.

Çözüm çok basit kullanmış olduğunuz modem arayüzüne girerek kablosuz kısmına gelerek modemin kablosuz bağlantı yapanlar için ayırmış olduğu hızı düşürebilirsiniz.
Böylece kablosuz bağlananlar internetin belirli bir yüzdesini kullanırlar.Ancak sende bu sınırda olacağın için bunu kablolu bağlanarak önleyebilirsin.
Kardesim geç oldu biraz özür dilerim ama ben kablolu bağlanıyorum babamgil falan da bağlanınca iste olmuyor .Yani daha değişik bir çözüm lazım .Genede teşekkürler .
FW güncellemesi yapıp dener misin ?
FW zaten güncel.
Modemin marka ve modeli nedir? Alt seviye modemlerde işlemci yetersiz kalabilir. Birden çok kullanıcı bağlanacaksa servis sağlayıcının size verdiği alt seviye modemi değiştirip daha iyi bir modele geçmelisiniz.
Recep abi modem Tp-Link TTNET'in verdiği modem . kapsama alanı falan gayet yeterli fakat hız başkası bağlanınca öyle oluyor . FW de güncel sanırsam donanımsal ama QoS ile bant genişliği ile ilgili şeyler okudum olmazsa onu deneyeceğim birde .

Bu arada üste yazmayı unutmuşum modeme ben kablo ile baglı iken 1 kişiden fazlası bağlanırsa gene aynı şekilde hem PC den internet çöküyor hemde kablosuzdan .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı