Modeme takılan USB'ye farklı ağlardan erişmek mümkün mü?

Yer
Tokat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro AN517-52
CPU: i5 10300H (2,5GHz)
RAM: DDR4 16GB (2933MHz)
GPU: Geforce RTX 3050
SSD: 500GB
Windows 10 Pro Lisans
------
VMWare Workstation
- Kali Linux
- WifiSlax
- Ubuntu
- Mint
Meslek
Biyomühendis
Öncelikle merhabalar, Modemim VMG3312-B10B. Arkasında bulunan USB portuna takılan bir taşınabilir HDD yada USB belleklerine APACHI kurulumu gibi bir kurulum yapılarak hosting, FTP server yada bulut sürücüsü şeklinde bir port açmak suretiyle dışardan farklı bir ağ üzerinden bu ip : port kombinasyonu ile dosyalara erişmek yada direkt web sitesi kurulumu (php gibi) mümkün olur mu? Sadece aklıma takıldı ve araştırma yaptığımda bulamadım.

Öncelikle merhabalar, Modemim VMG3312-B10B. Arkasında bulunan USB portuna takılan bir taşınabilir HDD yada USB belleklerine APACHI kurulumu gibi bir kurulum yapılarak hosting, FTP server yada bulut sürücüsü şeklinde bir port açmak suretiyle dışardan farklı bir ağ üzerinden bu ip : port kombinasyonu ile dosyalara erişmek yada direkt web sitesi kurulumu (php gibi) mümkün olur mu? Sadece aklıma takıldı ve araştırma yaptığımda bulamadım.
Yaparsın da modem buna ne der bilemem. Çok sağlam bir modem değil.

Eskiden, evdeki bilgisayara erişilebileceği hakkında yazı okumuştum. Yani dediğiniz şey mümkün.
Aynı ağda bulunanlar erişebilir, yada ağ içerisinde bir makine açık bırakılarak o dosyanın bağlantı protokollerini sağlayabilir (Kendi bilgisayarına APACHI kurmak gibi...) fakat ağda hiçbir makinenin işlevi olmaksızın sadece modemin bu görevi üstlendiği bir iş çıkar mı ona zorluyorum.
Yaparsın da modem buna ne der bilemem. Çok sağlam bir modem değil.
Yani modem illa bu olacak değil, zaten şuan sadece ağdaki bilgisayarlara LAN üzerinden internet verirken bile CPU %95~100 çalışıyor ve içerisine bir server, dosya paylaşımı şeklinde bir görevle USB takmam mantıklı olmayacaktır. Sadece merakımdan soruyorum

Yanıtlarınız için teşekkürler, acaba bana bu konuyu internette nasıl araştıracağım hakkında bilgi verebilir misiniz? Google üzerinden istediğim sonuçları elde edememekteyim ve bu olayın bir ismi var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı