Modeme uzak odalara kablosuz Access Point kurulumu

zaposweet

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Elimde ZTE Zxhn H298a modemim var. 400 Mbps stabil internet bağlantısı alıyorum bu modem aracılığıyla.

Ancak elektrik odasında, Nokia g-010G-Q (GPON cihazı) aracılığıyla modem çalışıyor. Elektrik odasındaki GPON ve yerleşimi şu şekilde: Pasteboard - Uploaded Image

Evin duvarları kalın olduğu için salondan diğer odalara geçtiğimde internet hiç çekmiyor. Modemi salona değil de orta odaya koyduğumda da ölü noktalar oluyor ve can sıkıyor.

TP-Link Wi-Fi extender aldım ve evin ortasına konumlandırdım ancak 400 Mbps bağlantım varken Max 25 Mbps hız veriyor. ( şaka gibi ). Modem ile arasında 3 metre var, evet perde duvarlar var, ayna var ama yine de bu kadar düşmesine anlam veremiyorum.

Neyse, elimde Extender'ın yanında bir de şu ürünler var:

1- Amazon.com.tr

2- https://www.hepsiburada.com/tp-link...igabit-voip-router-hgw-fiber-p-HBCV000021U3BI

Amacım salondaki modemi kullanarak ve en önemlisi modemden Ethernet kablosunu 10 metre uzatmadan, elimdeki alternatif ürünleri kullanarak en azından 40 50 Mbps hız alabilmek. 400 Mbps hızın aynısını diğer odalardan almayı beklemiyorum zaten ama 20-25 Mbps'ye de düşmek istemiyorum.

Bu GPON cihazından bir tane daha var bende, onu da koyabilirim yanına, bu cihazları kullanarak, kablosuz bir şekilde evin diğer odalarından 50 Mbps ve üzeri hız almam mümkün müdür acaba?

Not: Odaların hepsinde şu şekilde boş Ethernet çıkışları var, ( Pasteboard - Uploaded Image ) elektrik odasında da her oda için ayrı bir RJ45 çıkışı var ( Pasteboard - Uploaded Image )
Ama neyi, nereye, nasıl takmalıyım hiçbir fikrim yok, denediklerimde de başarılı olamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı