Modemi diğer odaya taşımak

Daha fazla  
Merhaba, yeni bir bilgisayar aldım bu sebepten dolayı modemi bilgisayarın bulunduğu odaya taşımak istiyorum bugün bu işlemi gerçekleştirmek için modemi bulunduğum odaya aldığımda internet için bulunan prize taktığımda internet ağı gözüktüğü halde internet bağlantım sağlanamıyor bu sorunun kaynağı ne olabilir sizce? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni bir bilgisayar aldım bu sebepten dolayı modemi bilgisayarın bulunduğu odaya taşımak istiyorum bugün bu işlemi gerçekleştirmek için modemi bulunduğum odaya aldığımda internet için bulunan prize taktığımda internet ağı gözüktüğü halde internet bağlantım sağlanamıyor bu sorunun kaynağı ne olabilir sizce? Teşekkürler.
Kendi yaşadığım tecrübeden örnek vereyim. Fiber binaya kadar gelip ortak GPON ile ethernet kablosuyla dairelere dağılıyor. Evimizde 2 adet internet portu mevcut, ev içerisindeki dağılımı bir boat içerisine 2 adet port koymuşlar gelen internet kablosunu diğer soket taktığımız odalar arası değişiklik yapabiliyorum.
Siz de portlara yakın boatları veya sigorta kutusunu kontrol edebilirisiniz.

DSL modem için hat gerekiyor. Prizi kontrol edin. Boşta da olabiliyor. Bir de kablo varsa bile buvattan bağlantısı olmayabilir. Tavsiyem ise elektrikçi çağırıp baktırın.

İnternet sağlayıcı giriş her odada maalesef bulunmuyor. Muhtemelen sabit hat kablosuna bağladınız. Elektrikçi çağırıp kablo döşetmeniz gerekebilir.

Geri
Yukarı