Modemi resetlemeden hız yükselmiyor

user00ssx

Decapat
Yer
Ankara
Selam dostlar. Superonline VDSL 50Mbps evde internet paketini kullanıyorum. Modemimi resetlemezsem iki günde bir veyahut üç günde bir hızım 50Mbps'den 20-22Mbps'ye düşüyor. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde saha dolabının kontrol edilip bir sorun ile karşılaşmadıklarını söylediler. Bilgisayara kablo ile bağlanıyorum sorun kabloda desem aynı şey evdeki mobil cihazlarda da oluyor. Görüşleriniz ve önerilerinizi bekliyorum.

Ttnet'i arayıp başka firmaya geçeceğimi söylediğimde 1 saat içinde hızım 100kbps'a düşmüştü ne hikmetse. 😀
Sorun yok deseler de ben inanmıyorum. Bilerek yapıyorlardır.

Selam dostlar. Superonline VDSL 50Mbps evde internet paketini kullanıyorum. Modemimi resetlemezsem iki günde bir veyahut üç günde bir hızım 50Mbps'den 20-22Mbps'ye düşüyor. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde saha dolabının kontrol edilip bir sorun ile karşılaşmadıklarını söylediler. Bilgisayara kablo ile bağlanıyorum sorun kabloda desem aynı şey evdeki mobil cihazlarda da oluyor. Görüşleriniz ve önerilerinizi bekliyorum.
Hat değerlerinizi atar mısınız? Kablodaki eklerden kaynaklı olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (88).png
    Ekran Görüntüsü (88).png
    45,7 KB · Görüntüleme: 28
Bu şekilde hocam.
Değerler de normal gözüküyor. Kablonuzda ekler varsa yeniden yapın her ihtimale karşı, hızınız düştüğü zaman kaç CRC almış ona da bakın.

Değerler de normal gözüküyor. Kablonuzda ekler varsa yeniden yapın her ihtimale karşı, hızınız düştüğü zaman kaç CRC almış ona da bakın.

Düştüğü zaman sizi tekrar etiketleyebilir miyim?

Hız yine düştü Superonline'den yeni bir modem mi istesem yoksa başka bir yol mı izlesem?
@Dejuf hocam sizin de görüşünüzü almak isterim. Modemi yeniden başlatmadan hız yükselmiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (92).png
    Ekran Görüntüsü (92).png
    43,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Düştüğü zaman sizi tekrar etiketleyebilir miyim?

Hız yine düştü Superonline'den yeni bir modem mi istesem yoksa başka bir yol mı izlesem?
@Dejuf hocam sizin de görüşünüzü almak isterim. Modemi yeniden başlatmadan hız yükselmiyor.
CRC çok artmış, modemlik bir şey yok gibi. CRC kaynaklı hızınız düşüyor, modeme gelen kabloları kontrol etmeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı