Modemi Server Olarak Kullanmak

rebelle

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, ben Discord isimli konuşma programı için C# ile bot yapıyorum. Daha önce modem üzerinden Web Server kurulduğunu duymuştum ama bunu masaüstü uygulaması için nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bot 7/24 çalışmayacak, günde 3 ile 9 saat arası çalışacak ve mesaj göndermekten başka bir şey yapmayacak yani modemin donanımının bunu kaldıracağını düşünüyorum. Kendi bilgisayarıma kurmama sebebim hem modem zaten açık kalıyor ayriyeten bir elektrik harcaması yapmayacağım hem de her zaman evde olmuyorum botu çalıştırmak için o an evde olan birine modemi açtırmam yeterli olacak. USB ile modeme harici disk bağlayıp, bu diskin içerisine Windows Server gibi bir işletim sistemi kurup çalıştırabilir miyim? Eğer yapılabilir bir şey ise bunu nasıl yapıldığını anlatan bir kaynak var mıdır?

Modeme harici disk bağlayıp üzerine Windows Server kurup çalıştıramazsın zira Windows Server bir işletim sistemi olduğundan sadece modeme disk bağlamak yetmez. Bir sisteme kurmalısın.

Dediğin disk bağlayıp sunucuya çevirme değil. FTP sunucu kurabilirsin o şekilde. Bunun haricinde bir Raspberry Pi alıp yazdığın Discord botunu onun üzerinde çalıştırmak mümkün.

Merhabalar, öncelikle modem'i web server olarak kullanamassınız çünkü modemler genellikle çoğu özelliği kilitli/kapalı busybox(linux) kullanır ve modeme usb takarak sadece medya oynatabilirsiniz,
Alternatifleriniz:
Ucuz Raspberry Pi ve sd kart/kablo vs. alıp kurulum yapmalısınız, sonra ise
Örnek linkten raspberry pi discord bot kurulumunu yapıp modem yanına fişe takarak istediğiniz zaman açıp kapayarak kendi botunuzu yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı