Modemi Switch Olarak Kullanma

Resul.A

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarın yerinde değişiklik yaptım. İnternet kablosu yetişmedi bende elimdeki modemi kullanarak ek yaptım. Yani asıl modemden gelen ethernet kablosunu modeme bağlayarak ikinci ek kabloyu da modemin diğer girişe taktım. Bilgisayara internet geldi ama şimdi evin içinde iki tane kablosuz bağlantı gözüküyor ve biri şifresiz. Modem arayüzüne erişemiyorum. Hep ilk modemin Arayüz sayfası karşıma çıkıyor. Ne yapmam gerek? Yardımlarınızı bekliyorum.
Asıl modem: HUAWEI HG655d
Switch modem : Pikatel Airmax
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Advenced IP scanner programını indirin. Büyük ihtimal otomatik olarak IP almış o ek modem. O program üzerinden bakabilirsiniz. Program size tüm IP adreslerini gösterir. HUAWEI modem içerisinden de bakılabilir fakat HUAWEI modem arayüzünü bilmediğim için yardımcı olamıyacağım. :)

Tarama yaptım fakat modemi görmedi. :(

IP scanner.PNG

Arkadaşlar gidip elektrikçiden aldığım RJ45 uzatma aparatı ile sorunu kökden çözdüm. Konu kilitlenebilir.

Sorunu çözdüğüne sevindim. Aynı Default IP kullandıkları için program da görememiş. El ile yapılandırmanız gerekiyordu. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı