Modemim hacklenmiş olabilir mi?

Hayır modeme bağlanan her cihazın Mac adresi var o Mac adreslerini cihaz ayarlarında Wi-Fi kısmında ayrıntılarda veya sistem bilgi kısmında yazar cihazdan cihaza değişir o Mac adreslerini öğrenip modemdeki ile karşılaştırıp hangi cihaz bağlı öğrenebilirsin hatta modemin destekliyorsa Mac engellemeyi sadece izin verilen Mac adresi kayıtlı cihazların bağlanmasını sağlayabilirsin böylelikle dışarıdan kimse bağlanamaz şifreyi öğrense bile.
Unutmadan modemin de Mac adresi var :)
örnek video
Mantığı aşağı yukarı böyle.

Size şöyle söyleyim olaydan sonra modemi bile değiştirdim, o yüzden şu anki modemimden yana bir sıkıntım yok. Benim asıl merak ettiğim önceki modemin arayüz şifresinin bile biliniyor olması, telefonum için sıkıntı çıkarmış mıdır, korkmam gerekir mi? Veya telefonuma bağlanıp bilgi çaldılarsa bile anlamam mümkün mü? Ya da şu ana kadar bir şey olmadıysa daha da olmazmı IPhone'lar için?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı