Modemin Ethernet ışıgı yanıp sönüyor ve internet gidiyor

dyrox

Femtopat
Daha fazla  
Modemin Ethernet ışıgı sürekli yanıp sönüyor ve PC'de internet kesiliyor.

Bilgisayar kapalıyken ışıgı hep yanıyor ama bilgisayarı açınca sürekli yanıp sönüyor.

Format attım, modem degiştirdim, Ethernet kablosu degiştirdim, düzelmedi. Ne yapmam gerek?

Modemin Ethernet ışıgı sürekli yanıp sönüyor ve PC'de internet kesiliyor.

Bilgisayar kapalıyken ışıgı hep yanıyor ama bilgisayarı açınca sürekli yanıp sönüyor.

Format attım, modem degiştirdim, Ethernet kablosu degiştirdim, düzelmedi. Ne yapmam gerek?

Ethernet ışığının sürekli yanıp sönmesi normaldir.
PC kapalı iken sürekli yanmasıda normaldir.

İnternet gittiğinde DSL internet ışıklarını kontrol edin sönüyor mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 269

Attığınız ikinci görselde IPv4 adres ve ağ maskesinin karşılığını silmişsiniz o yüzden varsayım olarak konuşuyorum.

Burada IPv4'ün karşısında 192.168.1.xxx yazması lazım bu düzenden başka bir düzen yazıyor mu?
Ayrıca ağ maskesi karşısında 255.255.255.0 yazması lazım.

Attığınız ikinci görselde IPv4 adres ve ağ maskesinin karşılığını silmişsiniz o yüzden varsayım olarak konuşuyorum.

Burada IPv4'ün karşısında 192.168.1.xxx yazması lazım bu düzenden başka bir düzen yazıyor mu?
Ayrıca ağ maskesi karşısında 255.255.255.0 yazması lazım.
IPv4 ün karşısında xxx yerine sayı yazıyor.Ağ maskesi yazdıgınız gibi.

IPv4'ün karşısında XXX yerine sayı yazıyor. Ağ maskesi yazdıgınız gibi.

Tamam oradaki XXX modem tarafından atanan IP'nin devamı.
192.168.1.105 gibi bir sayı var ise modemde bilgisayarınızda e kablonuzda sorun yok.

Aynı yerden özellikler ve IPv4 altındaki DNS ayarlarını bulup bu ayarı otomatikten manuel ayara alın ve üst kısma 8.8.8.8 alt kısma 8.8.4.4 DNS'yi girip deneyin.
Bu DNS Google'nin DNS sidir ve güvenilirdir.

Geri
Yukarı