Moderatörlerin başlık takıntıları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam savunmak için savunmayın, açtığım konu hangisini almalıyım, başlığa CP2077 vs Sekiro yazsam siz karşılaştırma olarak mı anlarsınız tavsiye olarak mı?
Hocam haklısınız kesinlikle, bazen yapılıyor öyle saçmalıklar. "VS" dediğimiz şey "kapışma" tarzı bir hitap bulunduruyor fakat anladığım kadarıyla siz öneri istemişsiniz tavsiye yani. Dediğim gibi öyle saçmalıklar yapılıyor.

Başlıkların belirli bir standartta olması gerekiyor. Bu yüzden başlıklar düzenleniyor.

"Sekiro mu CP2077 mi almalıyım" diyorsan bu Technopatçada "Sekiro vs CP2077" demektir. Forumun bir kitlesi var. Başlıklar bir standarta göre ayarlanıyor.

Konuna az tıklanıyorsa insanların bilgisi olmayabilir. Konunu öne çıkartabilirsin.

Aynı şey değil gerçekten. Çünkü "Sekiro vs CP2077" şeklinde başlık düzenleniyorsa karşılaştırma oluyor. Arkadaş türü farklı oyunları niye karşılaştırmak istesin? 2 oyunu alacak parası var hangisini oynamalıyım diye tavsiye istiyor.

Hocam haklısınız kesinlikle, bazen yapılıyor öyle saçmalıklar. "VS" dediğimiz şey "kapışma" tarzı bir hitap bulunduruyor fakat anladığım kadarıyla siz öneri istemişsiniz tavsiye yani. Dediğim gibi öyle saçmalıklar yapılıyor.
VS = versus. Sadece karşılaştırma anlamında kullanılmaz. Buna karşın bu nasıldır anlamı da vardır.
Aynı şey değil gerçekten. Çünkü "Sekiro vs CP2077" şeklinde başlık düzenleniyorsa karşılaştırma oluyor. Arkadaş türü farklı oyunları niye karşılaştırmak istesin? 2 oyunu alacak parası var hangisini oynamalıyım diye tavsiye istiyor.
Bir İngilizce kelimenin sadece bir Türkçe anlamı yok maalesef. Kullanım alanına göre değişir.

O üyenin konuyu okumama sorunu. Rapor edin gereksiz mesaj cezası alacaktır.

Bazen "Ryzen 3600 sistem performans sorunu, RTX 2060 sistem düşük FPS" gibi başlıklar oluyor. Sisteme bakınca orada kabak gibi tek kanal RAM oluyor. Başlıkta işlemci ve ekran kartının özellikle vurgulanması sanki o parçada sıkıntı varmış gibi ilk izlenim yaratıyor. Bu olay neden böyle? Sayısız tek kanaldan ötürü sorun yaşayan kişi gördüm birisinin bile konu başlığında "1x8 GB RAM Watch Dogs 2 FPS düşme sorunu" falan görmedim.

VS = versus. Sadece karşılaştırma anlamında kullanılmaz. Buna karşın bu nasıldır anlamı da vardır.

Bir İngilizce kelimenin sadece bir Türkçe anlamı yok maalesef. Kullanım alanına göre değişir.
Genel olarak anlaşılan şekilde söyledim, versus kelimesinin açıklamasını araştırıp %5 kitlenin düşündüğü anlamı değil.

Genel olarak anlaşılan şekilde söyledim, versus kelimesinin açıklamasını araştırıp %5 kitlenin düşündüğü anlamı değil.
Senin bir ifadenin anlamını bilmiyor olma o ifadenin o alanda kullanıldığı gerçeğini değiştirmez.

Bazen "Ryzen 3600 sistem performans sorunu, RTX 2060 sistem düşük FPS" gibi başlıklar oluyor. Sisteme bakınca orada kabak gibi tek kanal RAM oluyor. Başlıkta işlemci ve ekran kartının özellikle vurgulanması sanki o parçada sıkıntı varmış gibi ilk izlenim yaratıyor. Bu olay neden böyle? Sayısız tek kanaldan ötürü sorun yaşayan kişi gördüm birisinin bile konu başlığında "1x8 GB RAM Watch Dogs 2 FPS düşme sorunu" falan görmedim.
Başlıkta sorunlu parça olacak diye bir kaide yok. Her moderatör sorunun RAM'den kaynaklandığını bilmek zorunda değil. Yine bir standart söz konusu.

Tek bu da değil ki ama buyurun bu da başka bir konum 2.sayfa sondan 3. mesaja bakın. Flash oyunları hala oynanabilir mi?

Konunuz yanlış bir kategoriye taşındı ve daha sonra düzeltildi. Kaldı ki Oyun Teknik Destek yani sizin açtığınız kategori de yanlış bir kategori. Anlayışlı olmalısınız. Düzeltilen bir hata için bu kadar eleştiri yapmanız doğru değil. Diğer başlık da doğru.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı