Moderatörlerin Konuları Gece Onaylamayıp Sabaha Bırakması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cellat006

Hectopat
Selamlar herkese.

Yönlendirme veya dikkat çekme olarak algılanmaması için açtığım konuyu belirtmeyeceğim ama bugün sabah 05:43'te açtığım bir konu 09:30 sularında ancak yayına alınabildi.

Yayına alınana kadar toplam 21 kez görüntüleme yapıldı ve konu farklı bir kısma taşındı. Açtığım konu desteğe ihtiyacım olan bir drop sorunu iken konu ilginç bir biçimde oyun performansı kısmına taşındı. Konu içeriğinde benchmark testlerinde de drop sorunu yaşadığımı belirtmeme rağmen düzenleme yapan moderatör konuyu oyun performansını arttırmaya yönelik bir çaba olarak değerlendirdi.

Konu yayına alındığında ise ciddi bir yoğunluğa denk geldi ve ben takribi 10:00 sularında konuma baktığımda taşındığı kısımda 6. sıraya kadar inmişti ve inmeye de devam ediyor. Yani başta görüldüğünde daha dikkat çekici bir noktada olacakken, dünyanın bir yerlerinde birilerini kurtarmaya çalışan veya insanlığın geleceğini kurtarmaya çalışırken vakit harcayıp benim açtığım konuyu çok ilginç bir zamanlamayla yayına alan bir moderatör yüzünden benim konum tabiri caizse arada kaynıyor şu anda.

En ilginç tarafı da değerli forum moderatörleri konulara bakmayı geciktirebiliyor, kafalarına göre, çeşitli maddelere dayandırarak ilginç cezalar kesip insanlara herhangi bir itiraz hakkı sunmayabiliyor. Forum sakinlerinin istisnasız her şeyi doğru yapması bekleniyor. Ben kullanıcı olarak açtığım konuyla ilgilenmeyip geciktiren moderatör karşısında konumu öne çıkaramıyorum, arada kaynamasına seyirci kalmak zorunda kalıyorum. Tabii bütün bunların arasında bir teknoloji forumunda moderatörlük yapan kişilerin hangi bilgi eksiklikleri veya ilgisizlikle teknik destek gerektiren bir konuya kayıtsız kalmalarından bahsetmiyorum bile.

@Recep Baltaş @Ali Güngör Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Moderatörlerinizi hangi kriterlere göre seçiyorsunuz? Forumun özel sektörün bir kolu oluşu, bu kadar özensizce yaklaşımlarda bulunan kişilerle çalışıp bunu görmezden gelme lüksünü nasıl sağlayabiliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
...bugün sabah 05:43'te açtığım bir konu 09:30 sularında ancak yayına alınabildi.
Merhaba, moderatörler de sonuçta birer insan ve doğal olarak dinlenme ve uyku ihtiyaçları var. 05:43'te açılan bir konunun sabah 09:30 sularında açılması gayet normal. Bizler robot değiliz.

Yayına alınana kadar toplam 21 kez görüntüleme yapıldı...
Onay bekleyen konunuza 21 kez bakmışsınız demek oluyor bu; kendi konunuza siz baktığınızda da görüntülenme sayısı artmakta.

...desteğe ihtiyacım olan bir drop sorunu iken konu ilginç bir biçimde oyun performansı kısmına taşındı. Konu içeriğinde benchmark testlerinde de drop sorunu yaşadığımı belirtmeme rağmen düzenleme yapan moderatör konuyu oyun performansını arttırmaya yönelik bir çaba olarak değerlendirdi.
FPS drop sorunu yaşadığınızı belirtmişsiniz ve konunuza benchmark testleri eklemişsiniz. Oyun Performansı kategorisine taşınması gerekiyor elbette.

Konu yayına alındığında ise ciddi bir yoğunluğa denk geldi ve ben takribi 10.00 sularında konuma baktığımda taşındığı kısımda 6. sıraya kadar inmişti ve inmeye de devam ediyor.
Konunuzu öne çıkarabilirsiniz.

En ilginç tarafı da değerli forum moderatörleri kafalarına göre çeşitli maddelere dayandırarak ilginç cezalar kesip insanlara herhangi bir itiraz hakkı sunmayabiliyor.
Böyle bir durum söz konusu değil. Kurallara uyan ve herhangi bir ihlal yapmayan kullanıcılarımıza hiçbir şekilde uyarı verilmemekte. Uyarı alan kullanıcılar da itiraz hakkına sahiptir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı