Mönitörün Kutusundan Çıkan Kablo

Monitörün kutusundan şöyle bir kablo çıktı. Ne işe yaradığını öğrenmek istiyorum.

Eki Görüntüle 235803

Monitörün alt kısmı böyle olması lazım. Bahsettiğiniz kabloyu buradaki yeşil yuva ile anakarttaki ses çıkışına (çoğunlukla o da yeşil olur) taktığınızda ses alamıyorsanız, anakartın ses sürücüsü yüklenmemiş demektir. Ürünün kendi sitesinde, kullanım kılavuzunda bile hoparlör göremedim. Audio ınput ve earphone output soketleri var. Monitörde ses bileşeni olmak zorunda gibi bir şey. :)

Kasadan ses alamayıp monitörden kulaklık ile ses alıyorsanız, büyük ihtimalle dediğim gibi anakart ses sürücüsü yüklü değildir. Kulaklık ile monitörden ses almanızın sebebi de ekran kartı sürücüsünün içinde ses sürücüsü de yüklenmiştir, HDMI veya benzeri dijital kablo ile ses iletmek için.

Merhaba bu yesil kablo kaç mm olarak ifade ediliyor. İnternetten alacağım iki kalınlık var 3.5 ve 6.3.
Merhaba bu yeşil kablo kaç mm acaba? İnterentten alacağım, iki çeşit var 3.5 ve 6.3.
Eki Görüntüle 235803

Monitörün alt kısmı böyle olması lazım. Bahsettiğiniz kabloyu buradaki yeşil yuva ile anakarttaki ses çıkışına (çoğunlukla o da yeşil olur) taktığınızda ses alamıyorsanız, anakartın ses sürücüsü yüklenmemiş demektir. Ürünün kendi sitesinde, kullanım kılavuzunda bile hoparlör göremedim. Audio Input ve Earphone Output soketleri var. Monitörde ses bileşeni olmak zorunda gibi bir şey. :)

Kasadan ses alamayıp monitörden kulaklık ile ses alıyorsanız, büyük ihtimalle dediğim gibi anakart ses sürücüsü yüklü değildir. Kulaklık ile monitörden ses almanızın sebebi de ekran kartı sürücüsünün içinde ses sürücüsü de yüklenmiştir, HDMI veya benzeri dijital kablo ile ses iletmek için.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı