Mojang, neden TLauncher'i kapatmıyor?

• Konuyu başlatan BGSGP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 8B

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Çok da önemli olmayan ama az da olsa merak konusu. Mojang sizce neden TLauncher'i kapatmıyor? Biliyorsunuz ki Mojang (Microsoft şirketlerinden) Minecraft'ın sahip firması. Ana oyun olan Minecraft Java, orijinal sitesinden sabit olarak 20 Euro'dan satılıyor. TLauncher ise tamamen bedava bir şekilde Minecraft Java'yı oynatıyor. Bu, Microsoft'a az da olsa gelir olarak zarar verdiğini düşünüyorum. Microsoft'un istese TLauncher'i kapatabileceğini düşünüyorum ama kapatmıyor. Sizce neden kapatmıyor olabilir?

Çok sorgulama ne güzel beleş oynuyosun.

Microsoft ve Mojang'ın para kaybettiğini sanmıyorum çünkü zaten genelde oyuncuların oynadığı büyük sunuculara sadece premium ile giriş yapılabiliyor (Hypixel, CubeCraft, gommehd).
Bu sunuculara da girmeyince çok ta oyunun bir anlamı kalmıyor bence. Deneme sürümü gibi oluyor.
Ayrıca parayı kıran kırdı. Yabancı ülkelerde yere düşürülen paraları toplasan zaten Minecraft alırsın. Döviz kuru yüksek olan ülkelerde de her türlü çok satış olmuyor.

Cube a falan ben Bedrock'tan giriyorum (beleş)

Çoğu hikayeli oyunun zaten internette binlerce Torrent'i dolanıyor hocam. Bu korsan muhabbeti çok da olağan bir şey değil. 60-70 Dolarlık oyunları bile firmalar Torrent için çoğu önlem almazken neden dünyanın en çok satmış olan oyunu Minecraft'ın biraz daha satılması için Mojang engellesin ki korsanı :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı