Monitör açılırken "no signal" hatası verip kapanıyor

07Eren

Centipat
Daha fazla  
2 tane kasa var ilkinde sorunsuz açılıyor ama 2.sinde aşağıdaki görsel görünüyor klavye, mouse takmadım acaba bundan dolayımı kabloları kontrol ettim sorun yok.

IMG20230307163018.jpg

HDMI veya görüntü kablosu olarak ne kullanıyorsanız onları kontrol edin.
Muhtemelen sorun orada.

Kankam yazılım ile bir sorun yoksa büyük ihtimal kablonun içindekilerle alakalı bir servise götür istersen ama öyle mahalle tamircisine yaptırma dandik kablo koyup bela açar başına.

2 tane kasa var ilkinde sorunsuz açılıyor ama 2.sinde aşağıdaki görsel görünüyor klavye, mouse takmadım acaba bundan dolayımı kabloları kontrol ettim sorun yok.

Eki Görüntüle 1693307
Bozuk olan pc yi hdmi ile tv ye bağla bir de başka kablo var ise onunla dene ya da var ise dahili gpu ya monitör ü bağlayıp dene.Kolay gelsin.Bunlardan bir sonuç çıkmazsa bozuk pc sistem parçalarını kontrol et.Ram ,ekran kartı vsvs. Bios sıfırlama yap.Ram sök ,Güç kaynagının fişini sök, bios pilini çıkar 10 dk sonra tekrar tak.

Son düzenleme:
Bozuk olan pc yi hdmi ile tv ye bağla bir de başka kablo var ise onunla dene ya da var ise dahili gpu ya monitör ü bağlayıp dene.Kolay gelsin.Bunlardan bir sonuç çıkmazsa bozuk pc sistem parçalarını kontrol et.Ram ,ekran kartı vsvs. Bios sıfırlama yap.Ram sök ,Güç kaynagının fişini sök, bios pilini çıkar 10 dk sonra tekrar tak.
Dediklerinizi sadece ramleri söküp başka yere takmayı denemedim bide bios pilini çıkarmadım yarın deniycem teşekkürler

RAM'leri ve ekran kartını sök silgiyle dikkatlice sil geri tak.
Bir ara silmiştim ama tam olarak neresini silcem görselle gösterebilirmisiniz

Dediklerinizi sadece ramleri söküp başka yere takmayı denemedim bide bios pilini çıkarmadım yarın deniycem teşekkürler

Bir ara silmiştim ama tam olarak neresini silcem görselle gösterebilirmisiniz
Ram ve pil i söküp 10 dakika bekletince bios sıfırlanacak ve bellekler silinecek bu şekilde tekrar montaj yaparsınız kolaygelsin.Bize de bilgi verirsiniz.

Dediklerinizi sadece RAM'leri söküp başka yere takmayı denemedim bir de BIOS pilini çıkarmadım yarın deneyeceğim teşekkürler.

Bir ara silmiştim ama tam olarak neresini sileceğim görselle gösterebilir misiniz?

Bakır yerlerini hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_102.png
    Screenshot_102.png
    89,3 KB · Görüntüleme: 14
Ram ve pil i söküp 10 dakika bekletince bios sıfırlanacak ve bellekler silinecek bu şekilde tekrar montaj yaparsınız kolaygelsin.Bize de bilgi verirsiniz.
Teşekkürler deneyince cevap yazarım

Bakır yerlerini hocam.
Orları silmiştim ama büyük ihtimalle yerini değiştirdim bide böyle deniyim

Yok halen no Signal diyor ama artık yapacak birşey yok yardım ettiğiniz için teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı