Monitör ışığı yanıp sönüyor ama ekran gelmiyor

Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımi günlük kullanıyorum okuldan geldikten sonra açmaya çalışınca klavye ve farenin ışıkları yanmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi. Daha öncesinde yaşadığım için RAM ve ekran kartını çıkartıp tekrar takarsam düzeleceğini düşündüm ama olmadı. VGA girişi ile denedim ama o da olmadı VGA girişim sağlam. VGA ile sistemi açmaya çalışırken 1 2 dakika sonra Power'den çok yüksek seviyede fan dönme sesi gelmeye başladı ve aklıma Power'in bozulmuş olabileceği geldi. Sizce de Power ile alakalı mıdır?

Merhaba. Bilgisayarımi günlük kullanıyorum okuldan geldikten sonra açmaya çalışınca klavye ve farenin ışıkları yanmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi. Daha öncesinde yaşadığım için RAM ve ekran kartını çıkartıp tekrar takarsam düzeleceğini düşündüm ama olmadı. VGA girişi ile denedim ama o da olmadı VGA girişim sağlam. VGA ile sistemi açmaya çalışırken 1 2 dakika sonra Power'den çok yüksek seviyede fan dönme sesi gelmeye başladı ve aklıma Power'in bozulmuş olabileceği geldi. Sizce de Power ile alakalı mıdır?

Önce kasanın statik elektriğini almayı dene.(Bilgisayarın güç kablosunu çıkartıp power düğmesine birkaç kere basıp bırak sonra açmayı dene)
Bios resetlemeyi dene
Tek ram ile çalıştırmayı dene(ramleri ve slotları değiştirerek dene)
Anakartı kasadan söküp uzay montaj yani dışarda çalıştırmayı dene
Düzelmezse teknik servise götür
Götürmek istemezsen CMOS sıfırlamayı dene

Uzay montaj yaparken tüm bağlantıları sök sadece ramleri ve monitoru takıp çalıştırmayı dene

Klavye ve fareye ışıkların geldiğini söyledin. Peki klavyede numlock tuşuna bastıgında numlock ışığı sen bastıkça yanıp sönüyor mu?

Önce kasanın statik elektriğini almayı dene.(bilgisayarın güç kablosunu çıkartıp Power düğmesine birkaç kere basıp bırak sonra açmayı dene)
BIOS resetlemeyi dene.
Tek RAM ile çalıştırmayı dene(RAM'leri ve slotları değiştirerek dene)
Anakartı kasadan söküp uzay montaj yani dışarıda çalıştırmayı dene.
Düzelmezse teknik servise götür.
Götürmek istemezsen CMOS sıfırlamayı dene.

Uzay montaj yaparken tüm bağlantıları sök sadece RAM'leri ve monitoru takıp çalıştırmayı dene.

Klavye ve fareye ışıkların geldiğini söyledin. Peki klavyede NumLock tuşuna bastıgında NumLock ışığı sen bastıkça yanıp sönüyor mu?

Deneyecegim ama Power'i kurcaladım ve şu an Power gg oldu gibi bilgisayar açılmıyor.

Önce kasanın statik elektriğini almayı dene.(bilgisayarın güç kablosunu çıkartıp Power düğmesine birkaç kere basıp bırak sonra açmayı dene)
BIOS resetlemeyi dene.
Tek RAM ile çalıştırmayı dene(RAM'leri ve slotları değiştirerek dene)
Anakartı kasadan söküp uzay montaj yani dışarıda çalıştırmayı dene.
Düzelmezse teknik servise götür.
Götürmek istemezsen CMOS sıfırlamayı dene.

Uzay montaj yaparken tüm bağlantıları sök sadece RAM'leri ve monitoru takıp çalıştırmayı dene.

Klavye ve fareye ışıkların geldiğini söyledin. Peki klavyede NumLock tuşuna bastıgında NumLock ışığı sen bastıkça yanıp sönüyor mu?

Ama anakart üzerinde ışık yanıyor anlamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20240102_205727.jpg
    IMG_20240102_205727.jpg
    77,7 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı