Monitör kablosu ekran kartına mı anakarta mı bağlanmalı?

campel10

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken Monitör kablosunu ekran kartına mı bağlamalıyız anakarta mı?

Sorma amacım; İlk başta monitörden gelen kabloyu anakarta bağlamıştım ve oyunda ilk saniyelerde bir takılma donma direk FPS düşüşü olmadı ama ekran kartına bağladığımda ilk 20 saniyede FPS 1'e bile düştü, daha sonra normal FPS değerlerine geliyor ama.

Ekran Kartı: GTX 1070
İşlemci: Ryzen5 2600x
Anakart: MSI B350M

Monitörden de kaynaklı olabilir mi ? Çünkü Monitörüm inanılmaz eski ve üstünde sadece VGA girişi var, HDMI-VGA dönüştürücü ile kullanıyorum monitörü.

Monitör 60HZ.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sorma amacım; İlk başta monitörden gelen kabloyu anakarta bağlamıştım ve oyunda ilk saniyelerde bir takılma donma direk FPS düşüşü olmadı ama ekran kartına bağladığımda ilk 20 saniyede FPS 1'e bile düştü, daha sonra normal FPS değerlerine geliyor ama.

Monitörden de kaynaklı olabilir mi ? Çünkü Monitörüm inanılmaz eski ve üstünde sadece VGA girişi var, HDMI-VGA dönüştürücü ile kullanıyorum monitörü.

Monitör 60HZ.
Dönüştürücüden kaynaklı olabilir ama ekran kartına takın.

Monitör 60HZ.
GTX 1070'i kullanmaycaksan bana gönderebilirsin :) Tabiki ekran kartına takmalısın, onboard kullanmayı düşünmeyeceksin herhalde :)

GTX 1070'i kullanmaycaksan bana gönderebilirsin :) Tabiki ekran kartına takmalısın, onboard kullanmayı düşünmeyeceksin herhalde :)
Şöyle bir durum var ve inanılmaz garip bir durum. Ben ilk başta HDMI'ı Anakarta taktım ve GTX 1070'i yine kullanıyordu çok garip bana inanmıyorlar ama anakarta taktığıma gayet eminim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı