Monitör kapanıp açılıyor

Duende03

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün sistem topladım ve montajını da kendim yaptım. Dün hiçbir sıkıntısı yoktu açıkçası bugün bir oyun indirdim daha açılmaya başlarken monitör kapanıp açılmaya başladı. Biraz güç kablosunu oynattım monitörün gelir gibi oldu sonra tamamen gitti. Ayrıca hala ışığı yanıyordu sadece görüntü yoktu diğer her şey de çalışıyordu. Her şey yeni monitörü de yeni aldım, farklı bir PC'de de denemiştim hiçbir sıkıntısı yoktu. Nedeni nedir acaba yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar dün sistem topladım ve montajını da kendim yaptım. Dün hiçbir sıkıntısı yoktu açıkçası bugün bir oyun indirdim daha açılmaya başlarken monitör kapanıp açılmaya başladı. Biraz güç kablosunu oynattım monitörün gelir gibi oldu sonra tamamen gitti. Ayrıca hala ışığı yanıyordu sadece görüntü yoktu diğer her şey de çalışıyordu. Her şey yeni monitörü de yeni aldım, farklı bir PC'de de denemiştim hiçbir sıkıntısı yoktu. Nedeni nedir acaba yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Benim Sync Master 943 monitörümdede aynı sorun var ara sıra kapanıp açılıyor bazen 4-5 defa üst üste kapanıp açılıyor. Güç kaynağının kablosuyla yada güç kaynağından kaynaklanan bişey benim açımdan. Senin sorununda muhtemelen güç kaynağından yada kablosundandır. PC açıkken güç kablosunu sağa sola oynat(kasanın) bak bakalım gidip geliyormu.

Benim Sync Master 943 monitörümdede aynı sorun var ara sıra kapanıp açılıyor bazen 4-5 defa üst üste kapanıp açılıyor. Güç kaynağının kablosuyla yada güç kaynağından kaynaklanan bişey benim açımdan. Senin sorununda muhtemelen güç kaynağından yada kablosundandır. PC açıkken güç kablosunu sağa sola oynat(kasanın) bak bakalım gidip geliyormu.
Merhaba benim de aynı şekilde sorunum ,monitörüm hp 22x . Az önce tekrar oyuna girdim de sanırım bu durum sadece oyunlarda oluyor. Tavsiyenizi denedim fakat değişen bir şey olmadı sanırım, yine de teşekkür ederim 😊

Yine monitörle ilgili olmayan bir konu :D. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyin.

AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz.
Önce DDU ile grafik sürücüsünü kaldırın.
Sonra yeni sürücüyü yükleyin.
@Duende03 Sonuç nedir?

Son düzenleme:
@Duende03 Sonuç nedir?
Kusura bakmayın tekrar yazdığınızı görmemiştim. Kendiliğinden düzeldi. Bazen tekrar oluyor o da oyun tam ekran olduğunda oluyor pencereli oynuyorum o yüzden.

@Duende03 sonuç nedir?

Selamlar benim monitör kasa kapalıyken bile kendi kendine 2 saniye aralıkla aç kapa yapıyor sorun nedir?

Geri
Yukarı